• 1

Na Trnávce končí nominace ve vodním slalomu, Hilgertová má do reprezentace blízko

hlava cp-webPraha – V sobotu a v neděli se na Trnávce rozhodne o tom, kdo bude letos reprezentovat Českou republiku ve vodním slalomu na vrcholných akcích. Dvěma závody Českého poháru končí domácí nominace, v níž mají místo jisté zatím jen kajakáři Vavřinec Hradilek jako mistr světa z loňského šampionátu v Troji a Jiří Prskavec, úřadující vicemistr světa.

Snad jen shoda nešťastných okolností a náhod by mohla z týmu vyřadit nestárnoucí Štěpánku Hilgertovou. Ta i v šestačtyřiceti letech dokazuje, že na domácích vodách je stále jedničkou a na svém kontě má po dvou závodech v Troji první a druhé místo. Reprezentační dres si tak může definitivně zajistit už v sobotu, bez ohledu na výsledky soupeřek jí k tomu bude stačit druhé místo. Pokud by byla třetí, za určitých velmi nepravděpodobných okolností by mohla ještě z týmu vypadnout. 

Video pozvánka na trnávku

Šéftrenér reprezentace Jiří Pultera nechává všechno rozhodnout závodníky na trati. „Já nic nepředvídám, protože už jsem zažil situace, kdy nestačila ani dvě první místa po dvou závodech, naopak se do týmu dostal závodník, který byl dvakrát čtvrtý,“ prohlásil.

Velmi dramatická situace je v boji o jediné volné místo mezi kajakáři. Na to má stále šanci hned pět závodníků – zatím nejlepší Jan Vondra, dále pak Zdeněk Ornst, Luboš Hilgert mladší, Ondřej Tunka a Vít Přindiš. Mezi kanoisty je ve hře o tři místa pět závodníků, nejlépe na tom jsou Jan Mašek a Stanislav Ježek, v těsném závěsu figurují Michal Jáně, Vítězslav Gebas a teoretickou naději má ještě i Tomáš Rak. 

K jedinému velkému překvapení úvodního závodu v Troji byl výpadek mistrů světa do 23 let na deblkanoi Jonáše Kašpara s Markem Šindlerem, kteří se vinou neprojeté branky nedostali do finále, ale nedělní závod hned vyhráli a udrželi šanci se nominovat. Nejlépe jsou na tom jejich kolegové Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, další svěřenci bývalého skvělého deblíře Ondřeje Štěpánka, kteří mají na kontě první a druhé místo a stříbro v sobotu jim dává jistotu. Ve hře jsou i Koplík s Vrzáněm a Václav Hradilek s Vlčkem.

Za vítězství je jedenáct bodů, za druhé místo devět, bronz je za osm a body jsou  až do desátého místa. Nejhorší výsledek se škrtá. Kvalifikace startují po oba dva dny v 9:45, finále začne v pořadí kategorií C1 muži, K1 ženy, C2, K1 muži a C1 ženy ve 13:30.

Výsledky on-line na http://www.canoeliveresults.com/event/2014/trnavka-czech-cup.php
Více na oficiálním facebooku:  https://www.facebook.com/cskdv,

xls - Výsledky nominace po dvou závodech

 

Plakat-trnavka

Zuzana Trojáková 

 


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00