• 1
  • 2
  • 3

Veltrusy: Dva šampionáty a trojí nominační boje

 5475651037950081669 MG 0248Ve sjezdu na divoké vodě patřil víkend (25. - 26.5) sprintu na kanále ve Veltrusech. Po čtyřech klasických závodech přesedlal 5. a 6. český pohár ve sjezdu na sprinterskou vlnu a zahájil mimo jiné také nominaci na mistrovství světa. Nebojovalo se pouze o body do seniorské reprezentace, ale také do juniorského a U23 družstva. V sobotu zde proběhlo i akademické mistrovství České republiky a diváky oblíbený závod boat-cross. Neděle patřila mistrovství České republiky ve sprintu v kategorii U23.

Senioři rozjeli sprinterskou nominaci, jež se skládá z dvou úspěšnějších závodů ve Veltrusech a Českých Budějovicích a povinného závodu na Lipně. Závodníci do dvaceti tří let mají po dnešním dni nominaci pro mistrovství světa uzavřenou. Juniory čekají ještě dva dlouhé závody, které se pojedou koncem června na řece Berounce.

V kategorii singlkanoistů bral sobotním závodem nejvíce bodů do seniorské reprezentace Ondřej Rolenc. V nedělním závodě se mu nepodařilo udržet pozici leadera. Rolenc skončil druhý za žateckým závodníkem Vladimírem Slaninou, který si po sobotním nevydařeném závodě značně polepšil. Ani další příčky nezůstaly v nedělním závodě stejně obsazené. Boje o cenné body proběhly mezi Lukášem Novosadem, Markem Rygelem či Vaškem Kristkem.

Martina Satková a Anežka Paloudová si konkurují již dlouhou dobu. Sobotní závod suverénně ovládla Martina. Zvítězila na kajaku i na singlkanoi. Následují den se vše obrátilo a v obou kategoriích brala zlato Anežka. Mezi kajakářkami dosáhla na bronzovou příčku vždy Barbora Dimovová.
Na ženské singlkanoi se pořadí od druhého místa dál opět měnilo. V sobotu brala třetí místo Marie Němcová. Petra Štěpánková, která měla v sobotní finálové jízdě komplikace, promluvila do nominačních tabulek pro změnu v neděli. Vylepšila svou jízdu a dostala se před Marií, která měla naopak velké problémy ve finálové jízdě následující den.

thumb downloadV mužské kategorii na kajaku zazářil první den Filip Hric. Neděle mu tolik nepřála, když první místo bral Vojtěch Zapletal. Oba si zajistili slušné body do nominace. Konkurence je v této kategorii opravdu nabitá a vyjet si účast na mistrovském šampionátu není nic lehkého. Slušné umístění a dobrou formu potvrdil i Mikuláš Zapletal, Karel Slepica či Adam Satke. Promluvit do nominačních bojů se pokusil i Jonatán Šrámek, který se po pěti letech opět ukázal na sjezdařské scéně. Průběžně páté místo ho jistě nakopne do dalších nominačních závodů a pokusí se urvat místo v reprezentaci.

“S pořadím jsem samozřejmě spokojený a popravdě jsem to ani nečekal. Po návratu z mistrovství světa v raftingu, které se odehrálo v Austrálii, jsem neměl mnoho času na trénink sprintu. S časem to obecně není jednoduché, jelikož se snažím stíhat rafting a sjezd v seniorské i U23 kategorii. Z Austrálie jsem se vrátil před třemi dny a naštěstí na mne neměl dopad osmi hodinový časový posun a já jsem ze sebe mohl vydat to nejlepší. Poprvé jsem zde otestoval nově vyrobenou loď, na jejíž konstrukci a designu jsem měl obrovský podíl. Jsem spokojen i s tratí. Trávím zde opravdu hodně času s rekreanty na raftu, tudíž znám každou vlnku na tomto kanále. Myslím, že Veltrusy se nejvíce podobají trati nastávajícího Mistrovství světa, takže doufám, že má forma vydrží a já se budu moci ukázat i ve španělském Seu d´ Urgell.” komentuje Vojtěch Zapletal.

thumb 7347799204625521533 MG 0116Na deblkanoi se o víkendu nejvíce dařilo posádce Rygel - Veselý. Dokázali vyhrát oba sprinterské závody a pobrat tak nejvyšší možný počet bodů. Pořadí na stupních se neměnilo. Druhé místo brala pokaždé deblkanoe ve složení Suchánek – Rolenc a třetí skončila posádka Zapletal - Šmoldas.

Jak již bylo výše zmíněno, byla zde uzavřena nominace na Mistrovství světa do dvaceti tří let, které se uskuteční v červenci v bosenské Banja Luce. Konečné pořadí není oficiálně schváleno, jelikož družstvo mohou případně doplnit i juniorští závodníci, avšak až po té, jak si povedou ve zbývajících dvou nominačních závodech juniorské kategorie.

Věková kategorie třiadvacítkářů měla dokonce v neděli mistrovství ČR ve sprintu. Pro titul v kategorii U23 si dojel Václav Kristek na singlkanoii. Anežka Paloudová brala zlato na kajaku i singlkanoii. V kajakářích dosáhl na nejvyšší příčku Vojtěch Zapletal, který bral zlato i na deblkanoi s jeho parťákem Michaelem Šmoldasem.

Jedna nominace je tedy uzavřena. Kvalifikace do družstva pro mistrovství světa ve sprintu a juniorské mistrovství dále pokračuje. Nejbližší závody Českého Poháru ve sjezdu proběhnou v polovině srpna v Českém Vrbném. Někteří reprezentanti vyráží za dva dny do španělského Seu d´ Urgell, kde proběhne Světový Pohár. Sledujte náš web a sociální sítě i nadále.

Výsledky sobotního i nedělního závodu naleznete ZDE

Průběžný stav nominace na MS SEU ZDE

Průběžný stav juniorské nominace ZDE

Konečný stav nominace U23 ZDE

Tagy: Český pohár, sjezd, nominace


Partneři sjezdu na divoké vodě

LitovelGRMGalasportHikoAirMarineAlpinePRO

 

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00