• 2
  • 3
  • Úvod
  • Sjezd na divoké vodě

Mezinárodní den vítězství a stručná rekapitulace vítězů loňského Českého Poháru ve sjezdu na divoké vodě

8. květen je mezinárodním dnem vítězství. Každý na tento den pohlíží jinak, ale vítězství by se obecně mělo připomínat a oslavovat. Čeští sjezdaři stále netrpělivě čekají, až se jim otevřou pomyslné brány závodní sezóny. Doposud neměli tu možnost porovnat své síly a poznat svého „vítěze“.  To však nebrání v tom, připomenout si vítěze loňského Poháru ve sjezdu na divoké vodě, kteří nemohli být řádně oceněni.

Reprezentanti Satke a Němcová rozdávají štěstí tam, kde je to opravdu potřeba

Závodit sice nemohou, ale dobrou věc lze vykonávat i jinde než na břehu řeky. O tom, že se sjezdařům stále nerozjela závodní sezóna, ví téměř každý, kdo se u vody pohybuje. Situace není lehká pro nikoho, a proto je důležité žít stále v naději, motivaci a radosti. To se bravurně daří brněnským reprezentantům ve sjezdu na divoké vodě, Adamovi Satkemu a Marii Němcové. Jejich dobročinnost by mohla přinést inspiraci mnoha závodníkům, kteří vědí, že zdraví je na prvním místě.

Nominační kritéria RD sjezd + RDU23 sjezd 2021-2022

Na základě schválení návrhu TR RD sjezd Výborem sekce ČSK DV jsou zde zveřejněna nominační kritéria pro RD sjezd + RD U23 sjezd na rok 2021 a na zimní období roku 2022.

Trenérská rada sjezd pro období 2021-2024

Trenérská rada sjezd sestavená na základě získaných inforamcí do trenérů SCM a na základě hlasování závodníků, členů RD sjezd senioři a U23.

Pod hrází Lipenské přehrady se bojovalo o deset mistrovských titulů ve sjezdu na divoké vodě

Po roce opět vypukl závod pod lipenskou přehradou. Masa vody zavalila rok vyschlé kameny a z nevinného koryta se znovu stala krásná a divoká závodní trať. Program celého závodu byl opravdu hodně nabitý. Sjezdaři měli před sebou doslova mistrovský víkend. V sobotu proběhlo mistrovství České republiky ve sprintu. V neděli se rozhodovalo o tituly v rámci dlouhé sjezdu.

Uběhlo čtvrt století od prvního mistrovství Evropy juniorů ve sjezdu na divoké vodě

První mistrovství Evropy juniorů se konalo začátkem prázdnin roku 1995 ve Špindlerově Mlýně. K nejlepším českým výsledkům tohoto šampionátu se řadí individuální čtvrté místo Michaly Strnadové a deváté místo kajakářky Kateřiny Zichové. Dále osmé místo Petra Čamka a deváté místo singlkanoisty Tomáše Dandy. Těsně pod první patnáctkou skončil Kamil Mrůzek, jež obsadil šestnáctou příčku. Pět českých deblkanoí se seřadilo od pátého do devátého místa, z nichž nejlepší byla posádka Tomáš Hájka- Ondřej Šeda. V závodě hlídek si nejlépe vedla trojice kajakářek, které vybojovaly stříbrnou medaili. Singlkanoisté byli třetí a kajakáři skončili na čtvrtém místě.