• 1
  • 2
  • 3

Ve sprintovém finále MS se představí 18 českých lodí

Páteční dopolední program na mistrovství světa v Bratislavě patřil kvalifikacím ve sprintu. Čeští sjezdaři navázali na včerejší úspěchy vodních slalomářů – ve finále se představí hned 18 českých lodí. Nejrychlejší jízdy předvedli Martina Satková, která ovládla startovní pole kajakářek, Marie Němcová na singlkanoi a deblíři Ondřej Rolenc s Danielem Suchánkem.

Bezchybnou jízdu předvedla hned v první jízdě kajakářka Martina Satková. V čase 58.51 si zajistila první postupovou příčku do zítřejšího finále. „Jelo se mi dobře a s jízdou jsem spokojená. Na trati jsem měla prostor na to zrychlit a loď mi hezky klouzala. Jsem ráda, že postupuji z první jízdy, protože můj program je i tak dost nabitý,“ komentuje dnes nejúspěšnější kajakářka.

Z první rozjížďky postoupila i Tereza Kneblová, která obsadila čtvrtou příčku. „Jízda začala fantasticky, ale v druhé polovině trati se to začalo trochu kazit. Přeskočila jsem hrázku, všechny válce jsem projela středem a po dojetí do cíle jsem nevěřila, že bych se mohla dostat do finále. Výsledek předčil má očekávání a já nemohu být šťastnější,říká Kneblová, která si zajistila finále i mezi singlkanoistkami – dnes brala druhou příčku. „Asi moje nejlepší sjetí kanálu za celou akci. Takovou jízdu bych brala všemi deseti i zítra,“ usmívala se v cíli Kneblová. Kvalifikaci singlkanoistek ovládla Marie Němcová. „Jelo se mi dobře, před startem jsem po domluvě s trenérem malinko pozměnila stopu a vyšlo mi to. Snad to půjde i zítra, hodnotí Němcová. Ve finále nebude chybět ani Martina Satková se Zuzanou Dziadkovou.

V kategorii singlkanoistů zazářil na druhém místě Vladimír Slanina, který nestačil pouze na francouzského závodníka Etienne Klatta. „V dolní části přišla lehká komplikace. V nejtěžším místě mi trochu to trochu ujelo z ruky a musel jsem si přehodit pádlo. V tomto okamžiku mi pádlo úplně vyklouzlo z ruky. Cíl nebyl daleko a tento zádrhel jsem nakonec uhrál do autu. Výsledný čas mě hodně překvapil a s druhou příčkou jsem spokojený,“ komentuje Vladimír Slanina. Třetí postupovou příčku obsadil Ondřej Rolenc. Kvalifikaci si zopakoval Matěj Vaněk a z deváté příčky si zajistil zítřejší finále.

Česká republika je jediným státem, který bude mít ve finále na mistrovství světa čtyři kajakáře. V nabité konkurenci si přímý postup z druhé příčky zajistil Vojtěch Zapletal. „Vzhledem k tomu, že jsem se tady při tréninku opravdu trápil a žádná z jízd mi nevycházela, tak je to exkluzivní výsledek. S jistotou mohu říct, že to byla má první povedená jízda. Jsem naprosto spokojený, že nemusím nastupovat do druhé kvalifikační jízdy a tu předstartovní nervozitu si pošetřím do finále,“ hodnotí nejlepší z Čechů.

Pouhých deset setin za Zapletalem a čtvrté postupové místo obsadil Vojtěch Matějíček. „Ráno jsem se vzbudil s myšlenkou, že se chci nominovat z první jízdy. Dopustil jsem se pár chyb, které bych chtěl ve finále vylepšit, ale postup vyšel a já jsem naprosto spokojený,“ říká Matějíček. „Výsledky z první jízdy jen ukazují náročnost této trati. Chyby dělají i ti nejlepší jezdci a rázem ten závod není o pěti světové nejúspěšnějších závodnících, ale o celém startovním poli. Každý tady může zajet. Ten, kdo se ve finále nedopustí zbytečných chyb, zvítězí.“

Kvalifikaci deblířů ovládla posádka Daniel Suchánek, Ondřej Rolenc. „Chtěli jsme předvést dobrou jízdu, což se nám povedlo. Zítra se pokusíme o co nejlepší výsledek,“ hodnotí Suchánek. Z první jízdy se povedlo postoupit také Antonínu Halešovi s Martinem Novákem. „Jsem vážně rád, že to vyšlo, na singlu mi utekl postup o setinu, a to už bych opakovat nechtěl,“ přiznává Haleš. Napodruhé se mezi pětku postupujících probojovali Marek Rygel s Petrem Veselým a Lukáš Tomek s Michalem Šrámkem.

Odpolední program pokračoval rozjížďkami v extrémním slalomu, nové olympijské disciplíně pro hry v Paříži 2024. Z nabité startovní listiny do zítřejších vyřazovacích soubojů postoupili Vít Přindiš, Kateřina Minařík Kudějová a Antonie Galušková.

PROGRAM MISTROVSTVÍ SVĚTA

Sobota, 25. září 2021

9:00     Semifinále K1Ž, K1M (slalom)

12:00   Finále K1Ž, K1M (slalom)

14:00   Finále K1Ž, C1M, K1M, C1Ž, C2M (sjezd)

Neděle, 26. září 2021

9:00     Semifinále C1Ž, C1M (slalom)

11:30   Finále C1Ž, C1M (slalom)

15:15   Rozjížďky CSLX

16:30   Finále CSLX

Tagy: press, sjezd, Mistrovství světa, top, reprezentace


Partneři sjezdu na divoké vodě

LitovelGRMGalasportHikoAirMarineAlpinePRO

 

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00