• 1
  • 2
  • 3

Toto vítězství je moje nejcennější, říká mistr světa ve sjezdu Rolenc

IVR 7478 Rolenc OndrejUž za soumraku si v sobotu (30.9) na Mistrovství světa ve vodním slalomu a sjezdu na divoké vodě v Pau připsal český tým další čtyři cenné medaile. O dvě zlata, stříbro a bronz se zasloužili sjezdaři na divoké vodě. Ondřej Rolenc vybojoval titul mistra světa v kategorii C1 mužů, stříbro a bronz přivezou Martina Satková a Marie Němcová ze soutěže C1 žen. Titul vybojovala i dvojice Paloudová a Němcová v netradiční kategorii C2 žen.

„Je to finále, hop nebo trop,“ okomentoval dvojnásobný mistr světa ve sprintu Ondřej Rolenc po tom, co si v Pau dojel pro další světový titul v kategorii sjezdu C1 IVR 7423 Martina Satkovamužů. „Jsem rád, že i když jsem udělal malou chybičku v úseku pod mostem, tak to dnes vyšlo. Když to porovnám s ostatními tituly, tak tohle bude asi top, je to tady hodně těžké a byl to úžasný závod. Já bych to řadil asi mezi to nejlepší a nejcennější, protože to tady bylo velice obtížné,“ řekl rodák z Pardubic, který brzy oslaví 26. narozeniny.

Slalom a sjezd se v Pau spojil v osobě stříbrného medailisty ze Slovenska Mateje Beňuša, který závodil v obou sportech. „Matej umí hodně pozlobit. Spousta lidí se s ním seznámila až letos v Solkanu, takže je to pro mnohé určitě velké překvapení. Mnoho slalomářů s námi nezávodí, Maťo je ryzí výjimka. Do 14 let jsem také dělal slalom, ale sjezd zvítězil díky podmínkám, nemáme doma v Pardubicích slalomovou dráhu, takže dojíždět kvůli podmínkám je obtížné. U nás je oddíl pouze sjezdový a slalomky jsou jen pro začátek, aby se děti naučily nějaké základy,“ vysvětlil zlatý medailista Rolenc.

IVR 7387 Martina SatkovaSvěřenec Jana Šťastného si připsal už celkově sedmý titul mistra světa v seniorské kategorii. Medailovými ambicemi se proto netajil. “Když jsem v pátek odjížděl, tak mi doma řekli: Bez medaile se nevracej. Tak doufám, že budou všichni spokojení. Dneska bude párty tady na kanálu se všema,“ prozradil Rolenc.

Rodačka z Brna, Martina Satková měla náročný program, když v průběhu méně než hodiny startovala na kajaku i na singlkanoe. V kategorii K1 nakonec odešla zklamaná s 10. místem. O hodinu na to si ale chuť spravila stříbrem v kategorii C1. „Po singlkanoi mám pocity super. Když tam zasvítila ta jednička, tak jsem už věděla, že medaile bude. Ale chybu jsem tam udělala. Byla to chyba, kterou jsem tady udělala už několikrát a můj trenér Robert Knebel mi vždycky říkal, nedělej ji, a já jsem ji opět udělala. Takže jsem se možná připravila i o lepší umístění. Ale osobně jsem z medaile strašně ráda, protože je to tady velmi proměnlivé a jsem spokojená,“ řekla jen devatenáctiletá Satková.

satkova a nemcovaBronz ve stejné kategorii přidala ani ne sedmnáctiletá Marie Němcová. „Je to moje první seniorská akce, takže pocity jsou velmi intenzivní. Jsem nejspokojenější, jak to vůbec jde. Vůbec jsem to nečekala. Věděla jsem, že za mnou jedou nejlepší holky. Atmosféra je tady skvělá, přijde mi, že je tady obrovské množství lidí. Když jsme sem přišli, tak jsme si říkali, že to snad ani není možné, kolik se tady na to kouká lidí,“ řekla svěřenkyně trenéra Bohuslava Šamánka.

Po roční zdravotní pauze se vrací na mezinárodní půdu Richard Hála. Rodák z Kyjova tentokrát medailovou sbírku ve Francii nerozšířil a připsal si až osmé místo. „Start byl super, závěr jsem už cítil, ale úplně jsem nechápal v cíli, jak jsem vytuhl. Je to bez medaile a zklamání je i není. Očekávání samozřejmě byly na medaile. Ale myslím, že jsem i přesto spokojený. Je velice pěkné, že se opět potkaly oba sporty a spojený šampionát hodnotím hodně pozitivně,“ řekl Hála. O dvě místa za ním se umístil Filip Hric.

Foto: Ivana Roháčková

Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/pau-2017/live

Tagy: press, slalom, sjezd, Mistrovství světa


Partneři sjezdu na divoké vodě

LitovelGRMGalasportHikoAirMarineAlpinePRO

 

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00