• 1
  • 2
  • 3

Stačilo počkat pět let a závod na Čenkově Pile se mohl opět uskutečnit

58441647 775556349507486 3666639358988910592 nMistrovství České Republiky v hlídkách, MČR kategorie U23, MČR veteránů, 3. a 4. závod Českého poháru a poslední nominační závod pro Mistrovství Evropy dospělých ve sjezdu na divoké vodě. To vše proběhlo tento víkend (27.-28.4.) na Čenkově Pile

Bojovalo se opravdu o vše. Nejprve se však muselo rozhodnout, kde se samotný závod pojede. Variant bylo hned několik. Každým rokem je veliké přání všech sjezdařů, aby se závodilo na horní trati - přímo pod soutokem Vydry a Křemelné. Předešlých pět let se přání nikdy nevyplnilo, jelikož stav vody v řece byl natolik nízký, že se závod musel přesunout o pár kilometrů níž.

To nelze říct o letošním roce. V den samotného závodu se rozhodlo, kde se nakonec pojede. Napětí bylo veliké, jelikož stav vody byl opravdu hraniční. Hodinu před startem bylo definitivně potvrzeno, že se závod odjede na horní trati.

58441406 388689341979938 5321910327414095872 nPrvní kategorií byli tradičně singlkanoisté. Svou zlatou pozici nepustil ani v tomto závodě pardubický Ondřej Rolenc. O druhé místo se poprali Marek Rygel s Danielem Suchánkem. Rygel obsadil druhé místo v sobotu, Suchánek v neděli. Rolenc a Suchánek jsou známá deblová posádka. Jejich úspěchy jim zřejmě nestačili a oba dva dny přidali ke svým individuálním kategoriím ještě zlato z deblkanoe.

Sobotní závod ovládla Martina Satková jak na kajaku, tak na singlkanoi. Druhá, Anežka Paloudová zvítězila v nedělním závodě a to v kategorii K1 ženy. Na startu se letos poprvé ukázala i Gabriela Satková. Potvrdila, že je stále skvělou sjezdařkou, když v kategorii C1 ženy dojela druhá. V neděli brala dokonce zlato.

Ani mezi kajakáři nezůstalo pořadí oba dva dny stejné. V sobotu si pro zlato dojel Adam Satke. V neděli nenašel přemožitele Kamil Mrůzek. Ukázal tak na svou formu, která stále vzrůstá.

K oblíbeným závodům mezi sjezdaři patři i Mistrovství České republiky v hlídkách. Napjatá atmosféra. Boj do poslední vteřiny. Smích, či slzy v cíli…

58707884 398211574354488 3764490250273947648 nNa Čenkově Pile se bojovalo o mistrovské tituly. Radovat se mohla například hlídka z Českého Krumlova. Ve složení Novosad-Klíma-Švadlena vybojovala tato posádka titul v kategorii C1 muži. Ani krumlovská děvčata nenašla přemožitelky. V kajakářkách obsadily první místo, a to ve složení Paloudová-Paloudová-Novosadová. Na singlkanoi vyměnily sestry Paloudovy svou oddílovou kolegyni za Terezu Kratochvílovou a opět získaly zlato. Mezi kajakáři propukl těsnější boj. Nejlepší výkon podala hlídka z Olomouce. Trojice mužů ve složení Slepica-Hric-Hradec si dojela pro zlato. Poslední kategorií na startu byli tradičně C2 muži. Takzvanou královskou disciplínu vyhrála hlídka z Bohemians Praha.

Český Pohár ve sjezdu na divoké vodě pokračuje za měsíc ve Veltrusech. Nominace pro ME byla tento víkend odjeta. Na konečné složení reprezentačního družstva a uzavření celého žebříčku se můžete těšit již zítra (29.4.).

Výsledky: SOBOTA a NEDĚLE