• 1
  • 2
  • 3

Sprinty v Českém Vrbném zahájily Evropský pohár

bPředposlední prázdninový víkend (18.-19.8.) otevřel sjezdařům šňůru Evropských pohárů. Všechny tyto závody se pojedou na území České republiky a prvním z nich byly sprinty v Českých Budějovicích. Na této trati se nejel pouze Evropský pohár. Čeští závodníci zde měli 7. a 8. závod Českého poháru, mistrovství ČR v hlídkách, mistrovství veteránů a Český pohár žáků.

Prvním na programu byl žákovský závod, který se jel na lehčí trati pod kanálem. Sobota patřila dlouhému sjezdu a neděle sprintu. Teprve po odjetí žákovského poháru se začalo závodit na kanále. Závod byl velmi slušně obsazený. Z cizinců obsadilo největší místo ve startovním poli francouzské družstvo. Do závodu nastoupili také země jako Slovinsko, Srbsko, Rakousko či Makedonie.

bbTop formu dokázal v tomto závodě předvést Vladimír Slanina, jenž bral zlato v sobotním i nedělním závodě. Stejně tak Anežka Paloudová neumožnila své konkurenci pohled na nejvyšší umístění a oba dva dny si tak na kajaku dojela pro první příčku. Na singlkanoii se jí nepovedl získat tento zlatý double, jelikož v sobotním závodě vyhrála Marie Němcová a Anežka dojela druhá. V nedělním závodě si holky své umístění prohodily.

V kategorii kajakářů bylo pořadí závodníků více proměnlivé. V sobotním závodě zvítězil slovinský reprezentant Frančeškin Maks. Ten se ale nemohl počítat do Českého poháru. Domácí zlato tudíž bral Vojtěch Zapletal. V neděli se vše změnilo a pro první místo si dojel francouzský závodník Leriche Cyprien. Prvním v České republice se stal Adam Satke.

Poslední kategorií byli C2 muži. V obou dnech ovládla celé startovní pole posádka Rygel-Veselý, jež tak vybojovala každý den zlatou medaili.
Na této trati se jelo i mistrovství ČR ve sprintových hlídkách. V singlkanoistech brala titul posádka z Pardubic, mezi kajakářkami zvítězilo Litovelské družstvo, kajakářské zlato pro Bohemians Praha, ženské singlové putuje do Českého Krumlova a deblířský titul získává opět družstvo z Bohemians Praha.

3. a 4. závod Evropského poháru se pojede za dva dny (22.- 23.8) v Roudnici nad Labem.