• 1
  • 2
  • 3

Sprintová kvalifikace otevřela juniorské mistrovství světa

  DSF7725Česká výprava opět nastoupila v plné síle na juniorské mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě. Celý šampionát se odehrává na řece Vrbas, jež protéká údolím poblíž bosenského města Banja Luka. Trať určena pro tento závod je mezi vodáky poměrně známá, jelikož zde v minulosti proběhlo už mnoho mezinárodních závodů.

 První den odstartovala kvalifikace ve sprintu, která z pohledu českého týmu dopadla velmi úspěšně. Z osmatřiceti českých reprezentantů si vyjelo páteční finále třiatřicet lodí.
Dopoledne startovali junioři. Nejlepší českou závodnicí se stala Dominika Dvořáková, která si vyjela finále z druhého postupového místa v první jízdě.  Z druhé jízdy se nominovala i Kristina Novosadová a Tereza Kneblová.
Vojtěch Matějíček definitivně ovládl kvalifikaci mužů. Dojel si pro první postupové místo s náskokem jedné vteřiny na slovinského závodníka. První jízdou zabodoval i Matěj Hradec, který bral čtvrté místo. Druhou jízdou si pojistil postup ještě Jan Šindelář.

 DSF8438 V kategorii singlkanoistů se žádný český reprezentant nedokázal nominovat z první kvalifikační jízdy, tudíž všichni museli nastoupit i do svých druhých jízd. Zadařilo se Karlu Rašnerovi, jenž bral v druhé jízdě první příčku. Celkové desáté místo obsadil Matouš Beier a z jedenácté pozice postoupil Filip Janů.
 Mezi singlkanoistkami obsadila čtvrté místo Petra Štěpánková a pátá dojela Tereza Kratochvílová. Zuzana Dziadková s Terkou Kneblovou musely zabojovat v druhé kvalifikační jízdě, ale obě se do pátečního finále zdárně nominovaly. Zítra uvidíme i všechny české debly, jimiž jsou posádky Smilek – Švéda,  Rašner – Vaněk a Šmakal – Salaj.

 „Trať tady na Vrbasu je rozhodně těžší než vypadá. Jsou tady místa, kde se voda mění každou vteřinu a loď se potom obtížně řídí. Vzniká zde spousta kolizí a plaveb a každá jízda je dost často o náhodě. Má jízda nebyla úplně dokonalá, tudíž jsem s výsledkem ohromně spokojená. Do zítra doladím detaily a pořádně to ve finále napálím.“ komentuje svůj dnešní výkon Dominika Dvořáková.

 Odpolední program patřil kvalifikaci v kategorii do dvaceti tří let. V ženském kajaku si dojela pro první místo Martina Satková a jako jediná kajakářka se nominovala z první jízdy.  Barbora Bayerová, Klárka Hricová a Barbora Dimovová si vylepšily své jízdy a zítra se všechny čtyři objeví ve finále.
Mezi kajakáři se nejlépe vedlo Vojtěchu Zapletalovi, který ovládl kategorii U23 a v kvalifikaci bral první místo. Z druhé jízdy se nominoval ještě jeho bratr Mikuláš Zapletal.

 Michal Šmlodas postoupil z čtvrtého místa a zítra ho doplní i Vojtěch Skořepa a Václav Kristek.
Ženský singl přinesl další výhru v kvalifikaci. Zasloužila se o něj Marie Němcová, která dojela téměř dvě vteřiny před francouzskou závodnicí. Třetí místo vyjela Martina Satková. Karolína Paloudová musela svou jízdu opakovat, ale i jí uvidíme v zítřejším finále.
Deblová posádka Jelínek – Kristek obsadili čtvrté místo v první jízdě. Dvojice Zapletal – Šmoldas a Hendrych – Nachtigal museli svůj výkon obhájit a zdárně se nominovali.

 Tím je uzavřena čtvrteční nominace. V pátek teprve proběhnou boje o medaile. Dopolední program připadne sprintovému finále a odpoledne se bude závodit v týmech. Následovat bude individuální dlouhý sjezd a celý program letošního mistrovství světa zakončí závod hlídek na dlouhé trati.

Sledujte nás na našich sociálních sítích, jimiž je například Facebook a Instagram a podporujte český tým i nadále.

Výsledky dnešního sprintu naleznete ZDE

FOTO reprezentantů ZDE

Tagy: sjezd, Mistrovství světa


Partneři sjezdu na divoké vodě

LitovelGRMGalasportHikoAirMarineAlpinePRO

 

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00