• 1
  • 2
  • 3

Sezóna roku 2020 se rozjíždí pomalu, ale jistě. Sjezdaře čeká o víkendu první závod Českého poháru.

Sjezdaři se mohou těšit na lepší zítřky. Letošní situace byla ve všech sportovních odvětví téměř stejná. Koronavirová pandemie držela všechny závodníky v bezpečí svých domovů. Došlo ke zrušení největších závodů a nikdo nevěděl, zda se letos nějaká soutěž uskuteční. Vláda však začala pomalými kroky uvolňovat určitá opatření. Netrvalo dlouho, trenérská rada zasedla a vypsala termíny nejbližších závodů. První z nich připadá již na tento víkend (6. – 7. 6.).

V Roudnici nad Labem odstartuje kolotoč Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. Pro české závodníky to znamená první možnost, při níž mohou poměřit své síly. Již touto dobou měli mít reprezentanti ukončené mistrovství světa ve Spojených státech a mohli trénovat ve francouzském Treigancu. Obě akce byly však kvůli opatřením odepsané. 

„Zrušení vrcholného závodu sezóny je samozřejmě velká škoda. Na začátku roku jsme stihli soustředění ve Španělsku, na kterém jsme byli všichni v dobré formě. Vypadalo to na velmi zajímavou nominaci, ale situace se vyvinula jinak. Nějak jsme se s tím vyrovnali a po třech měsících se vše opět dalo do pohybu. Myslím, že ta sezona bude nakonec ještě vydařená. O víkendu se rozjedou první závody. Já nastoupím jako závodník, ale bez jakýchkoliv ambicí,“ komentuje Kamil Mrůzek.

100052102 2936755403087697 5494412788300251136 nZcela odlišnou situaci řeší momentálně juniorská reprezentace. Mistrovství Evropy juniorů, jenž se mělo uskutečnit koncem srpna, nebylo doposud zrušeno. O termínu mládežnického mistrovství Evropy bude rozhodnuto první červnový víkend. Pro mladé české reprezentanty byly na základě této informace vypsány celkem čtyři nominační závody. Dvě sprintové nominace se uskuteční již o víkendu, v rámci Českého poháru v Roudnici nad Labem. Hned následující víkend (13. – 14. 6) proběhne nominace v dlouhém sjezdu v Postřelmově, která zahrnuje i Mistrovství České republiky U23, dorostenců a žáků.

„Nikdo vlastně pořádně neví, zda proběhnou závody ve Slovinském Solkanu. Mně to chuť a motivaci k tréninku rozhodně nebere. Baví mne trénovat, užívám si každý moment na vodě a závody jsou jen takovou třešničkou na dortu. Jak se to bude vyvíjet dál, je jen otázka času,“ hodnotí aktuální juniorská mistryně světa ve sjezdu na divoké vodě Tereza Kneblová.

Jde vidět, že celý český tým se k aktuální situaci staví velmi pozitivně. Reprezentanti mají za sebou dokonce první pokoronavirové soustředění, jenž se odehrálo minulý víkend v Roudnici nad Labem. Naplánované jsou další závody, včetně mistrovství České republiky, které by mělo proběhnout v posledním říjnovém víkendu.

„Všichni jsme na sezónu čekali. Posunulo se to o pár měsíců, ale za necelý týden se opět všichni sejdeme na startu a popereme se o ta nejlepší místa!“ říká na závěr Martina Satková

 

Termnov listina 2020 27 05 2020

 

 

Tagy: press, sjezd


Partneři sjezdu na divoké vodě

LitovelGRMGalasportHikoAirMarineAlpinePRO

 

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00