• 1
  • 2
  • 3

Startuje kolotoč Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě pro rok 2021

Čeští sjezdaři čekali dlouho. Všechny jarní závody byly zrušeny a naši závodníci sledovali neustále měnící se vládní opatření. Situace se začala obracet k lepšímu a svazu byla udělena výjimka, která schvaluje uspořádání šampionátu v dlouhém sjezdu. Prvním červnovým víkendem (5. – 6. 6.) opět odstartuje série Českého poháru, zahrnující mistrovství České republiky veteránů a družstev a také nominace na juniorské i seniorské mezinárodní akce.

Plán závodů na červen je poměrně nabitý. Novou a netradiční sezónu odstartuje sobotní dlouhý sjezd, který se pojede v Postřelmově. Délka trati odpovídá přibližně dvaceti minutám jízdy naplno. Součástí sobotního závodu je mistrovství České republiky v kategorii veteránů a nominace do reprezentačního týmu. Jedná se o juniorské i seniorské nominační boje a zisk cenných bodů pro kvalifikaci na mistrovství Evropy seniorů v Leonu a mistrovství světa juniorů a U23 v Solkanu. 

Po skončení individuálního závodu je na programu mistrovství České republiky družstev, které proběhne na kratší trati. 

Nedělní program a s ním druhý závod českého poháru se uskuteční v podobné režii. Mistrovský šampionát proběhne v kategorii U23. Opět se jedná o nominační závod do reprezentačního družstva. 

Celý závodní víkend může probíhat pouze za přísných proti epidemiologických opatření, na které je třeba dbát. Mezi aktuální vládní opatření platí povinnost negativního antigenního/PCR testu, který nesmí být starší sedmadvaceti hodin. Případně řádné prohlášení o prodělání onemocnění Covid v posledních 180 dnech, nebo potrvrzení o očkování. Dále je nezbytné vyplnit self-reportingový formulář. Přístup fanouškům je zcela zakázán. Stále platí povinnost nošení respirátorů a dodržování hygienických předpisů. Stánek s drobným občerstvením pro závodníky bude zařízen. 

Závody sice budou probíhat netradičním způsobem a na spousty opatření si zřejmě budeme muset do budoucna zvyknout. Každému závodníkovi už chybí postavit se opět na start mezi soupeře a načerpat trochu té závodní energie. Té teď využijí opravdu hodně. Na druhý červnový víkend jsou naplánované sprinty na kanále v Roudnici nad Labem a poslední předprázdninový víkend proběhne další ze série dlouhých sjezdů, tentokrát ve Strakonicích. 

Program závodu sobota (5.6.2021)

09:00-výdej startovních čísel na startu v Postřelmově
09:30-porada 
11:00-start závodu po skupinách C1M,K1Ž,K1M,C1Ž a C2
15:30-Start závodu hlídek
30 min po dojezdu hlídek v cíli závodu

Program závodu neděle (6.6.2021)

09:30-porada činovníku na startu v Postřelmově
11:00-start závodu po skupinách C1M,K1Ž,K1M,C1Ž a C2
cca 30 min po dojezdu posledního závodníka do cíle závodu vyhlášení výsledků

Nominační kritéria do RD senioři ZDE 

Nominační kritéria do RD junioři ZDE

výsledky závodu naleznete ZDE

Tagy: Český pohár, sjezd


Partneři sjezdu na divoké vodě

LitovelGRMGalasportHikoAirMarineAlpinePRO

 

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00