• 1
  • 2
  • 3

První medaile jsou rozdané. Slanina, Paloudová a Rygel s Veselým získávají zlatý double.

S prvním červnovým víkendem odstartoval kolotoč Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. Závodníci mohli po dlouhé odmlce opět poměřit své síly. Ideální podmínky poskytl sprintový kanál v Roudnici nad Labem, který touto dobou už zná své vítěze.

Závodní den tradičně otevřela kategorie C1 muži. Na startu nechyběli ani dlouhodobí rivalové. Sobotní i nedělní závod ovládl žatecký závodník Vladimír Slanina. Nad druhým, Ondřejem Rolencem, zvítězil v obou dnech o více než o půl vteřiny. Pořadí prvních tří závodníků se ze soboty na neděli nijak nezměnilo. První skončil Vladimír Slanina, druhý Ondřej Rolenc a třetí místo obsadil Marek Rygel.
103309091 1583281748515537 4066047595882397456 n“Závodit je super. Konečně vidím spoustu dobrých kamarádů a jsem rád, že první závod vyšel zrovna na sprinty v Roudnici. Vítězství jsem vůbec nečekal. V době koronaviru nebylo trénování zrovna jednoduché a já jsem se k tréninku vrátil až po uvolnění. V Roudnici vždy volím levou stopu a zatím mne nikdy nezklamala,” hodnotí Vladimír Slanina.

Následovala kategorie K1 ženy. Stejně jako u singlakonoistů, zůstalo první místo obsazené jednou a tou samou osobou, jíž byla Anežka Paloudová.
„Myslím, že na závodění se těšil každý. Na divoké vodě jsem letos v podstatě netrénovala. Nikdo nevěděl, jak jsou na tom ostatní. Všichni jsme začínali od nuly. Mně celý víkend náramně vyšel a o to je ten požitek z celých závodů ještě lepší!“ dodává Anežka Paloudová.
Ani u žen nedošlo ke změnám v pořadí. Prvního místa se pevně držela krumlovská závodnice Anežka Paloudová. Druhé místo obsadila Anežčina dlouholetá rivalka Martina Satková a třetí místo vybojovala v obou dnech, věkem stále juniorská závodnice, Tereza Kneblová. Všechna děvčata posbírala cenné body i do nominace v kategorii juniorů a U23.

jpg 300 200Některé ženy se často nespecializují pouze na jednu kategorii, ale během závodního dne střídají ještě kajak a singlkanoi. Právě Anežka, Martina a Tereza nestřídají pouze sportovní odvětví, ale i kategorie v nich a všechny tři sbírají cenná umístění všude, kde odstartují. Sobotní závod ovládla na singlkanoi Martina Satková a Anežka byla druhá. Třetí místo obsadila brněnská závodnice Marie Němcová. Marie pošetřila síly na druhý den a v nedělním sprintu se stala suverénní vítězkou.
Asi budu mluvit za všechny, když řeknu, že jsme se na návrat k závodům všichni těšili. Každý mohl zvládnout karanténu psychicky i fyzicky trochu jinak a první závod ideálně prověřil formu všech závodníků. Mně na tom nejvíce baví to, jak se s holkami neustále pereme o výsledky. Všechny jsme jely dvě kategorie a v obou jsme si jen neustále měnili pořadí. Jsem nabita závodní energií, avšak víkend byl poměrně dost vyčerpávající,“ komentuje Martina Satková.

Nečekané výsledky přinesla kategorie K1 mužů. Nejvíce nasazený závodník, Adam Satke, jednoznačně potvrdil své kvality a když si v sobotu dojel pro zlatou příčku doplněnou nedělním stříbrem. „Musím říci, že závodění mi opravdu chybělo. Jednak ti lidé kolem vody a jednak pocity, které jsou naprosto nenahraditelné. Ten pocit je něco, pro co by člověk mohl v karanténně udělat cokoliv a nikdy by ho nezískal. Ten pocit je tady na závodech a jsem rád, že se ho konečně mohu opět nadechnout,“ dodává Adam Satke.

103578872 735422067267088 849304821417737708 nSobotní úspěchy mezi kajakáři zůstali v oddíle KK Brno. Stříbrnou příčku vybojoval juniorský závodník Vojtěch Matějíček, který předčil očekávání ostatních závodníků, ale i své.
„Pro mne je to naprosté překvapení a nic takového jsem absolutně nečekal. První den jsem byl v jakési euforii a nevěřil jsem, že bych mohl stupně vítězů obsadit i následující den. Závodil jsem s čistou hlavou a výsledek jsem obhájil i v neděli. Z prvních letošních závodů si odvážím naprostou spokojenost a chuť k dalšímu tréninku,“ hodnotí svůj výkon Vojtěch Matějíček.

Vojtěch Zapletal vybojoval první den třetí místo. Neděle mu sedla o něco více a posunul Adama Satkeho i Vojtu Matějíčka za sebe a dojel si pro zlatou medaili.

Celý program uzavřela kategorie deblkanoistů, ve které se nejlépe dařilo posádce Marek Rygel – Petr Veselý. Naprosto sehraná dvojice společně zvítězila v obou závodních dnech. Druhé místo obsadila deblová posádka Daniel Suchánek – Ondřej Rolenc. O třetí příčku se v jednotlivých dnech poprali posádky Martin Novák  -Antonín Haleš a Šimon Jelínek – Václav Kristek.

103332264 270343544165182 7815581571776779704 nTím byl ukončen první letošní závodní víkend. Rozdaly se první medaile, předstartovní nervozita se opět přeměnila v tu výjimečnou euforii po dojetí. Na jednom místě, se opět setkali lidé se stejnými zálibami a stejnou vášní pro vodní sport.
Tímto se pomalu rozjíždí letošní, lehce nezvyklá, vodácká sezóna. Příští víkend (13. – 12. 6.) vypukne Mistrovství České republiky žáků, dorostenců a U23 v Postřelmově.