• 1
  • 2
  • 3

První den mistrovství Evropy ve sjezdu - zubožený Rolenc čtvrtý, Mrůzek v neregulérním závodě kajakářů pátý.

BAnja-Luka-ME

Mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě začalo v bosenské Banja Luce prvními závody v dlouhém sjezdu. Čechům první den medaile unikla, ačkoliv mluvit o celém dni by bylo trochu nadnesené. Během kategorie kajakářů začala voda v řece Vrbas stoupat, jejich závod byl neregulérní a zítra se podle prvního rozhodnutí jury měla soutěž kajakářů opakovat.

Dostali jsme informaci, že ráno v Bosně selhala nějaká tepelná elektrárna a tak musela nečekaně zaskočit elektrárna na přehradě, která pouští vodu do Vrbasu, aby nahradila výpadek proudu. Kvůli této mimořádné události voda během závodu stoupla o víc než půl metru a řekou teklo zhruba 150 kubickým metrů za vteřinu, což je průtok, na kterém se už nesmí závodit. Výsledkem je, že závod deblkanoistů a singlkanoistek se pojede zítra a kajakáři, by měli jet spolu s deblíři a singlířkami zítra,” informoval těsně po závodě šéftrenér reprezentace Robert Knebel. Jenže nakonec je vše jinak, po protestu slovinské výpravy, jury přehodnotila rozhodnutí a výsledky kajaku zůstaly v platnosti. Kamil Mrůzek tedy dojel pátý, Tomáš Slovák šestý a Richard Hála devátý. „S výkonem nejsem úplně spokojený, navíc si myslím, že když voda stoupne během závodu o dvacet centimetrů, tak to není úplně regulérní závod. Na druhou stranu jsme tři v první desítce a to je pro závod družstev výborná zpráva, protože jsme všichni v osmi vteřinách. Zítra bychom se chtěli poprat o zlato,“ hlásil po rozporuplném závodě kajakářů Kamil Mrůzek.

Hala K1 ME

Richard Hála -  devátý kajakář  ME v dlouhém sjezd (foto: Jan Homolka)

Dvě kategorie, které se odjely podle pravidel, jsou pouze singlkánoe mužů a kajak žen. Nejlepší český singlkanoista Ondřej Rolenc, vicemistr světa v této disciplíně, má celý týden zdravotní problémy, přesto dojel čtvrtý, „V cíli jsem byl trochu zklamaný, čtvrté místo není to pravé, když ale vezmu v úvahu, s čím se tu potýkám, tak bych měl být spokojený. Příprava na závod ideální nebyla, v podstatě už od příjezdu nejím a všechen trénink během roku najednou přijde vniveč. Doufám, že na sprint se dám trochu dohromady, pořádně se vyspím a bude to lepší. Myslím, že trať by mi mohla sedět,“ hodnotil stav Ondřej Rolenc.

Skvělé výsledky zaznamenali i další čeští singlíři. Vladimír Slanina útočil na Rolence a nakonec o tři desetiny sekundy dojel pátý. Výborný den českého singlu podtrhl šestý Antonín Haleš a sedmý Lukáš Novosad.

Mruzek K1 ME

Kamil Mrůzek - pátý muž ME v dlouhém sjezd (foto: Jan Homolka)

Podobné zlaté myšlenky jako kajakář Mrůzek má před pátečními hlídkami na dlouhé trati i singlíř Antonín Haleš. „Určitě budeme favority na zlato. Obhajujeme tu titul z Bovce před dvěma lety a dnešní výsledky nás hodně povzbudili. Doufám, že obhajoba bude úspěšná,“ prohlásil Haleš, který tu před dvěma týdny získal evropské zlato v raftingu. „Už jsem nad tím přemýšlel, že získat další zlato by tu nebylo vůbec špatné. Vrbas bych díky tomu měl hodně rád,“ usmíval se v Haleš.

Výsledky ME ve sjezdu v dlouhém sjezdu: http://www.canoebanjaluka.com/docs/classic_ind_results1.pdf

Tagy: sjezd, Mistrovství Evropy


Partneři sjezdu na divoké vodě

LitovelGRMGalasportHikoAirMarineAlpinePRO

 

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00