• 1
  • 2
  • 3

Netradiční začátek sezóny chytl rychlý spád. Sjezdaře čekají o víkendu další závody

jpg Druhý červnový víkend (13. - 14. 6.) proběhnou již další závody v rámci Českého poháru ve sjezdu na divokéTentokrát budou závodit pouze mládežnické kategorie, přičemž v kategorii juniorů a U23 proběhnou boje o body do české reprezentace. Začátkem listopadu by se mělo uskutečnit mistrovství Evropy juniorů a U23 ve Slovinskem Solkanu. Nominace proběhne v rámci Českého poháru, který započal minulý víkend na kanále v Roudnici nad Labem. 

 Závod proběhne na zhruba patnácti minutovém úseku, který obsahuje mnoho mělčinatých míst a občasné vlnky. Program je opravdu hodně nabitý. V sobotu proběhne mistrovství České republiky jednotlivců i hlídek v kategorii dorostenců a v neděli budou o mistrovské tituly bojovat žáci. 

  V rámci MČR proběhne i nominace do reprezentace. Mistrovství Evropy juniorů, které mělo proběhnout na konci Srpna, nebylo doposud zrušeno. Termín není stále pevně ustanoven a doposud se o konání tohoto šampionátu debatuje. Česká Republika vypsala termíny nominačních závodů a jedním z nich je i dlouhý sjezd v Postřelmově. 

 Nominační boje začali již minulý víkend na kanále v Roudnici nad Labem. Dva sprinty umožnili závodníkům získat cenné body. Přišel nový týden a s ním i šance pro zisk nominačních bodů z dvou dlouhých sjezdů. Kvality závodníků prověří řeka Morava v Postřelmově. 

 Aktuální situaci okomentovala Barbora Dimovová: „Musím uznat, ze na nominační závody do Roudnice jsme jela téměř nepřipravená. Potřebuji více tréninku na divoké vodě a tuto možnost jsme bohužel neměla. Kvůli tomu me výsledky nevypadali tak, jak jsem potřebovala. Z tohoto důvodu musím zabojovat i na nominaci v Postřelmově. Pojedu tam jen “na skok”, jelikož jsem neměla v plánu se těchto závodu účastnit. Skloubit trénink, závody a  přípravou na maturitu, která mne čeká těsně po závodech v Postřelmově, je trochu náročné. V období koronaviru jsme nevěděli, jak se vše bude vyvíjet, tudíž teď doháním vše, co jsem zaneprázdnila.”

Mistrovství České republiky žáků dorostenců a U23, mistrovství České republiky hlídek a nominace do reprezentačního týmu začíná již za jeden den. Sledujte i nadále náš Facebook a Instagram Czechcanoeteam. 

Online výsledky naleznete zde: https://live.results.cz

Tagy: Český pohár, sjezd, nominace, junioři, U23


Partneři sjezdu na divoké vodě

LitovelGRMGalasportHikoAirMarineAlpinePRO

 

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00