• 1
  • 2
  • 3

„Lipno“, pojem mezi vodáky, rozhodlo o konečném pořadí ČP ve sjezdu

sjezd4Poslední srpnový víkend patřil tradičně velkému vodáckému svátku. Lipenská přehrada začala už v pátek odpoledne vypouštět vodu do starého koryta řeky Vltavy. Na celý úsek od přehrady, přes Čertovy proudy až po Vyšší Brod se sjeli vodáci z celé republiky. Mezi nimi nechyběli také závodníci ve sjezdu na divoké vodě, kteří si to ve vlnách Vltavy rozdali jak o tituly mistrů republiky v dlouhém sjezdu, tak o poslední body do Českého poháru, který zde poznal své celkové vítěze.

Mezi singlkanoisty opět nenašel přemožitele Ondřej Rolenc, který tak jako jediný závodník získal v letošní sezóně dres mistra republiky ve sprintu i v dlouhém sjezd2závodě. „Jsem rád, že jsem titul obhájil. Přece jen trénujeme teď hlavně sprint kvůli zářijovému mistroství světa a tak jsem se při dlouhém sjezdu necítil úplně ve formě. Mám ale radost z toho, jak je teď konkurence v Čechách vyrovnaná. Posouvá nás to pořád dál,“ říká Rolenc. Druhý skončil žatecký Vladimír Slanina a na bronzovou pozici se probojoval Antonín Haleš. Stejné pořadí platilo i pro celkový výsledek českého poháru ve sjezdu v kategorii C1.

I přes velmi nabitý program, tedy přes účast ve dvou kategoriích slalomového závodu a dvou kategoriích sjezdového závodu dokázala v kajaku žen zvítězit Martina Satková. „Závodů bylo za víkend opravdu hodně a bylo to náročné, ale nebyl to pro mě první takový víkend. Když chci kombinovat slalom se sjezdem, tak prostě musím počítat s tím, že se ty závody občas potkají a i tak do nich chci dát maximum,“ komentuje svůj závodní víkend Martina Satková. Pro druhé místo si dojela juniorská mistryně světa Klára Hricová, následovaná Barborou Bayerovou. V celkovém pořadí Českého poháru se před sjezd45Satkovou a Hricovou vyhoupla juniorská závodnice Barbora Dimovová.

Neúčast Kamila Mrůzka, který byl letošním suverénem dlouhých sjezdů, dávala tušit, že souboj o titul mistra republiky svede mladá generace kajakářů. Nejrychlejším z nich byl olomoucký Filip Hric, druhý dojel Adam Satke, třetí pak Adam Neubert. Celkovým vítězem ČP se stal díky své sprintové neporazitelnosti Richard Hála.

Poprvé v historii sjezdů pod Lipenskou přehradou se na tuto velmi náročnou trať vydaly také singlířky. Celý závod byl pod taktovkou brněnských závodnic v čele s Martinou Satkovou, následovanou její sestrou Gabrielou a Marií Němcovou. Ve stejném složení si děvčata stoupla i na stupně celkového Českého poháru, jen v trochu jiném pořadí. Nejvyššího počtu bodů dosáhla Marie Němcová, za ní skončila Martina Satková a Gabriela Satková.

sjezd6Mezi deblkanoisty zvítězila dvojice Haleš-Novák, následovaná dvojicí Rygel-Veselý a mistry Evropy v dlouhém sjezdu Ondřejem Rolencem a Danielem Suchánkem. „Máme radost, že se nám na Lipně konečně podařilo zvítězit. Místní trať nám sedí, ale v posledních letech jsme tu vždy skončili druzí. Letos jsme to konečně prolomili. Je to pro nás vůbec první individuální titul z MČR, takže maximální spokojenost,“ říká háček vítězné posádky Martin Novák. Ani toto vítězství nestačilo Halešovi s Novákem na bodový náskok Rygela s Veselým, kteří svým prvním místem v nedělním závodě potvrdili, že si zaslouží vyhrát Český pohár celkově. Třetí příčka připadla Filipu Jelínkovi s Václavem Kristkem.

Pro některé sjezdaře ale sezóna ještě nekončí. Reprezentační družstvo seniorů se hned z Lipna vydalo na dlouhou cestu do francouzského Pau, kde je čeká týdenní trénink na trati letošního mistrovství světa.

Foto: Aleš Berka

Tagy: press, Český pohár, sjezd


Partneři sjezdu na divoké vodě

LitovelGRMGalasportHikoAirMarineAlpinePRO

 

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00