• 1
  • 2
  • 3

Kvalifikace sjezdařů úspěšně za námi, v neděli jdeme do finále

sobota mej 4Předposlední den mistroství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve sjezdu na divoké vodě (2. – 5. 8.). Dnes, v sobotu, se v kaňonu nezískávaly tituly a nevyjížděly medaile, jelikož se konala kvalifikace na nedělní finále. Český tým zde opět předvedl, jak silný ve skutečnosti je. Z 37 českých lodí jich do finále postoupilo 30.

V kategorii kajakářek si přímý postu zajistila Barbora Dimovová, která nasadila vedoucí čas a žádná z děvčat ho za celý den nedokázala překonat. Pro druhé postupové sobota mej 5místo si dojela Gabriela Satková. Po nepovedené první jízdě Dominika Dvořáková vylepšila svůj čas a postoupila z prvního místa druhé jízdy. Poslední kvalifikační místo urvala Karolína Paloudová.

Stejně tak kajakářky U23 nenechaly konkurenci ve finále mnoho míst. Z první jízdy si první příčku zajistila Martina Satková, pátá skončila Anežka Paloudová. Z osmé příčky si postup vybojovala Barbora Bayerová.

Singlíři junioři dnes předvedli naprosto nečekané výsledky. Tři hoši se seřadili na pozicích jedna, tři, pět a postoupili hned z první jízdy. Nejlepším byl zde Filip Janů, dále Vojtěch Klíma a Daniel Urban.

U starších singlkanoistů postoupil s přehledem z první jízdy Michal Šmoldas. Kristek, který skončil těsně pod čarou, svou jízdu vylepšil a kvalifikoval se také.

Další kategorií byli kajakáři. V juniorech ani U23 se žádný český kajakář nedokázal do finále nominovat z prvních jízd. V druhých kvalifikačních jízdách se ovšem vše změnilo. Do závodu nastoupil i přes své zranění Mikuláš Zapletal a nominoval se z desáté příčky. Ze třináctého a čtrnáctého postupového místa jdou do finále Daniel Koblížek a Roman Ivánek.

sobota mej 3Stejně tomu bylo u starších kajakářů. Druhou šanci využil i Vojtěch Zapletal, jenž si dojel pro osmé postupové místo a Matyáš Zieris, který si zajistil poslední, patnácté postupové místo.

Gabriela Satková znovu předvedla touhu pro dobrou kvalifikační pozici a na singlkanoi vybojovala první postupové místo. Hned v závěsu byla Marie Němcová, která se nominovala ze třetí příčky a Tereza Kneblová z páté. V druhé jízdě si pro postup dojela i Karolína Paloudová.

O pár minut později zopakovala postup z první jízdy Martina Satková a Anežka Paloudová, tentokrát na singlkanoi. Druhou jízdou si finalé zajistila i Petra Štěpánková a Alexandra Plachtová.

sobota mej 1Poslední kategorií byli deblkanoisté. V juniorech z první jízdy postoupila posádka Hendrych-Nachtigal. Druhou jízdu využili i posádky Rudorfer-Hradec, Koblížek-Švagr a Šveda-Smilek a všichni postoupili do finále. V kategorii U23 si pro postup dojely obě české posádky Jelínek-Kristek a Šmoldas-Šotola.

Dnes proběhlo v prostorách cíle vyhlášení z klasického sjezdu. Český tým se znovu ukázal v tom nejlepším světle. Radost a podpora ostatních týmu rozhodně nechybí. Jednadvacet medailí bylo dnes rozdáno. Držme palce, ať se tento ohromný úspěch zítra ještě zdvojnásobí.

On-line výsledky http://eca2018ww.canoe.mk/?p=469&lang=en

Foto – Aleš Berka

Tagy: sjezd, junioři, U23, Mistrovství Evropy


Partneři sjezdu na divoké vodě

LitovelGRMGalasportHikoAirMarineAlpinePRO

 

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00