• 1
  • 2
  • 3

Dva dny do startu nominace ve sjezdu

sjezd empuriaJiž tento víkend (20.-21.4.) startuje seriál závodů Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. První závod proběhne na Tanvaldské Kamenici.
Někteří zde bojují o život, jiní bojují o body do nominace. Oba dny jsou totiž nominačními závody pro Mistrovství Evropy ve sjezdu, které se pojede ve slovinském Bovci.

Řeka Kamenice je pro mnoho závodníků srdcovou záležitostí, avšak respekt z této vody má snad každý. Strach na startu a nepopsatelná euforie v cíli. To jsou pocity, které zde každý zažije alespoň jednou. Chybu však dokáží udělat i ti nejzkušenější závodníci.

Body do nominace ale potřebují všichni. Nominační závody připadají pouze na dva víkendy. Kamenice a následné závody na Čenkově Pile rozhodnou, kdo bude startovat na letošním ME v Bovci.

Letošní sezóna je plně nabitá. Boje na dlouhých tratích jsou důležité pro již zmíněné Mistrovství Evropy. To ale není vše, o co se bude tento rok bojovat. V září se můžeme těšit na Mistrovství světa, které se pojede ve španělském Seu d´Urgell. Ale to bychom předbíhali. Sprintová nominace začne až v polovině května.
Kdo bude tento víkend tím nejlepším a kdo jako první zaboduje?

Zbývají pouze dva dny a poté vypukne to, na co všichni netrpělivě čekají.

Tagy: sjezd, nominace


Partneři sjezdu na divoké vodě

LitovelGRMGalasportHikoAirMarineAlpinePRO

 

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00