• 1
  • 2
  • 3

České tratě ožijí sjezdem na mezinárodní úrovni.

AAA 2270Šest jednotlivých závodů během osmi dní, i tak by se dalo popsat to, co si pro nás čeští sjezdaři připravili na následující týden. České Vrbné u Českých Budějovic, Roudnice nad Labem a trať pod Lipenskou přehradou. To jsou místa, kde se v nejbližších dnech bude závodit jak o body do Českého poháru, tak o nominační místa na MS ve sprintu, ale také o nejlepší umístění v rámci ECA cupu, nebo-li Evropského poháru ve sjezdu.

AAA 2604„Cílem této sjezdové série bylo přilákání sportovců z jiných států, na závody do České republiky. Je samozřejmě lepší, když můžeme nabídnout několik závodů v krátkém časovém horizontu, protože na takovou sérii závodů se pak vyplatí přicestovat například i sportovcům z Francie, kterých už je v tuto chvíli přihlášených kolem dvaceti. Taková účast pak samozřejmě zpestří už tak vysokou konkurenci našich závodů a hlavně si díky tomuto kroku mohou i naši závodníci, kteří nespadají zrovna do reprezentačního výběru, zazávodit na mezinárodní úrovni.“ Říká jeden z autorů myšlenky sjezdového týdne Lukáš Novosad.

AAA 2685První zastávkou této sjezdové série bude České Vrbné u Českých Budějovic. Od 19.8 do 20.8 se na umělém kanále uskuteční 9. a 10. Český pohár ve sprintu, v sobotu se uskuteční MČR sprintových hlídek, v neděli bude závod Českého poháru zároveň Mistrovstvím republiky ve sprintu a také 3. Evropským pohárem ve sprintu. V Českých Budějovicích bude tedy program opravdu nabitý a velice zajímavý nejen pro závodníky, ale také pro diváky. „Náš oddíl tady pořádá letos již jubilejní desátý ročník tohoto závodu ve sprintu. Už nyní to vypadá na největší sprintový závod u nás. Máme přihlášeno zhruba 220 účastníků hlavního závodu, 110 účastníků žákovského závodu a 41 družstev do závodu hlídek.“ Říká ředitel závodu z oddílu Kanoe Pardubice Jan „Chrudoš“ Šťastný a dodává „Vzhledem k letošnímu desátému výročí, jsme si pro všechny připravili, také bohatý doprovodný program v pátek večer to bude takzvaný Boat Fight v přístavišti u kanálu a v sobotu večer pak koncert skupiny Akia b.a. Takže neseďte doma a přijeďte do Českého Vrbného“.

V týdnu se sjezdaři přesunou do Roudnice nad Labem, kde se bude 23.8 konat další mezinárodní veřejný závod ve sprintu. O den později, tedy 24.8., se bude na stejné trati závodit ve 4. Evropském poháru ve sprintu a zároveň se tu bude bojovat o poslední nominační body pro sprintové mistrovství světa.

Svou týdenní šňůru zakončí závodníci na tradičních závodech pod Lipenskou přehradou. V sobotu 26.8. se pojede o republikové tituly v klasickém sjezdu, v neděli pak uzavře celou sérii Českého poháru závod ve sprintu.  

Rozpis závodu - České Vrbné

Rozpis závodu - Roudnice nad Labem

Rozpis závodu - Lipno

Foto: Aleš Berka

Tagy: Český pohár, sjezd, nominace


Partneři sjezdu na divoké vodě

LitovelGRMGalasportHikoAirMarineAlpinePRO

 

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00