• 1
  • 2
  • 3

Česká výprava dominuje nad zbytkem světa. Dnešní den přinesl hned pět mistrovských titulů

6b08fe2b e74f 4c84 aafa 149730e87ad5Češi opět nezklamali a ukázali světu obrovskou dominanci. Po prvním dni si připisují hned deset individuálních medailí ze sprintu. Pět titulů mistra světa, jedno stříbro a čtyři bronzové medaile. To jsou neprosté žně pro český reprezentační tým ve sjezdu na divoké vodě.

První ovoce přinesla hned Tereza Kneblová v kategorii K1 ženy juniorky. Kvůli nevydařené kvalifikaci startovala z předposledního místa a nasadila čas favoritky. Jako jediná žena se dokázala se svým časem dostat pod jednu minutu a stala se tak novou mistryní světa ve sprintu. Dominika Dvořáková, jež si naopak vedla velice dobře v kvalifikaci, přišla v průběhu k mírným problémům a skončila pátá, Kristina Novosadová sedmá.
“První jízda, kdy mi připadalo že opravdu letím. Sama to zatím moc nechápu a zřejmě si to pořádně uvědomím, až s odstupem času. Jsem ohromně pyšná na český tým, který dnes ovládl zbytek světa.” komentuje úspěch Tereza Kneblová.

thumb 9fb15d3a 352d 47c3 b101 986e1e24cb00Hned další kategorie přinesla další obrovskou radost pro český tým. Titul mistra světa, tentokrát zásluhou Filipa Janů v kategorii C1 muži. Po loňském roce, kdy Filip vybojoval titul mistra Evropy, nastupoval do tohoto závodu s většími ambicemi. Ve finálové jízdě zariskoval a vyplatilo se - ke své evropské medaili si připsal ještě jeden zlatý titul z mistrovského šampionátu. Třetí místo obsadil český závodník Matouš Beier. Prvním rokem juniorský závodník zajel naprosto čistou a rychlou jízdu a zasloužil se tak o svou první mezinárodní medaili. Desátý dojel Karel Rašner.

Třetí místo mezi kajakářemi vybojoval Matěj Hradec. Což znamená, že další mistrovská medaile míří do Olomouce. Vojtěch Matějíček, jenž vyhrál kvalifikaci, svůj výsledek neobhájil a skončil šestý.

Ani stupně v následující kategorii se neobešly bez českých závodnic. Druhé místo a titul vice mistryně světa vybojovala Petra Štěpánková v kategorii C1 ženy. Její oddílová kolegyně Tereza Kneblová, aktuální mistryně světa na kajaku, vystartovala i na singlkanoi a na své konto přidala třetí místo z této kategorie. Nepopulární, avšak nádherné čtvrté místo patří Tereze Kratochvílové a desáté místo bere Zuzana Dziadková.

Kategorii juniorů uzavírají deblkanoisté. Posádka Jirka Smilek - Daniel Švéda dnes berou pro Českou republiku již třetí titul mistrů světa. Šestí dojíždí Rašner - Vaňek a desátí Salaj - Šmakal.

Mezi “třiadvacítkami” vystartovala první kategorie, jíž byly kajakářky. Martina Satková, startující z nejlepší příčky, obhájila své místo i ve finále a dojela si pro neuvěřitelné první místo. Šestá se umístila Barbora Dimovová, devátá Klára Hricová a desátá Barbora Bayerova.

Martina startovala o necelou hodinu  později ještě na singlkanoi. Jedno zlato nestačilo, Marťa vyhrála i druhou kategorii stala se tak dvojnásobnou mistryní světa. O třetí místo se postarala Marie Němcová, která z nadhledem vyhrála kvalifikaci. Ve finiši velmi viditelně zachybovala a jízdu z předchozího dne bohužel neobhájila. Sedmé místo v této kategorii patří Karolíně Paloudové.

thumb af714f6e 56b3 4ed1 aca1 06d9b6f4c9caSinglkanoista Michal Šmoldas si dnes dojel pro velmi těsné čtvrté místo. Sedmou příčku vybojoval Václav Křístek a devátý skončil Vojtěch Skořepa.
Ani Vojtěch Zapletal nezajel jízdu z předchozího dne a ve finále skončil šestý. Jeho bratr Mikuláš si dojel pro deváté místo.

Dnešní dopolední program uzavřela kategorie deblkanoistů a s tím další čtvrté místo pro český tým, zásluhou Filipa Jelínka a Václava Kristka, kteří ztratili pouhé tři desetiny sekundy na zlato. Sedmé místo patří posádce Zapletal - Šmoldas a osmý skončili Hendrych - Nachtigal.

Český reprezentační tým ve sjezdu na divoké vodě dnes ukázal celému světu ohromnou kolektivní sílu. První den a Česká republika získala deset medailí. Odpoledne bude pokračovat závod hlídek a zítra proběhne dlouhý individuální závod, na který mají naši závodníci opět velké ambice. Proto podporujte náš tým a sledujte nás sociálních sítích českého vodního slalomu a sjezdu.