• 1
  • 2
  • 3

Češi si za sprint připisují další čtyři medaile

60317364 1336845359806979 2852024594267635712 oPoslední den na mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě patřil sprintu. Kvalifikovaní závodníci z předchozího závodu dnes nastoupili ve finále. Z českých reprezentantů se do finále dostalo 17 lodí, z nichž čtyři dokázaly vybojovat cenný kov.

Nejnasazenější češkou na startu byla Martina Satková. Kvalifikaci vyhrála a startovala z poslední pozice. Po těsném souboji dojela do cíle třetí. Páté místo brala Anežka Paloudová. Sedmá skončila Barbora Dimovová a příčku za ní Klára Hricová.

thumb 60333333 1336843609807154 5211455798764371968 oMezi singlkanoisty si své sprinterské schopnosti schraňoval žatecký závodík Vladimír Slanina. V kvalifikaci obsadil pátou postupovou příčku. Do finále nastoupil s čistou hlavou a v cíli mohl slavit. Vybojoval na sprintu bronz. Šestý skončil Ondřej Rolenc a jedenáctý Marek Rygel.
“S tímto jsme opravdu nepočítal. Již s výsledkem z kvalifikace jsem byl spokojený a ve finále jsem chtěl páté místo obhájit. Ani stopa mi příliš nevyšla. Celou klidnou pasáž jsem projel na druhou ruku než jsem chtěl. Ze strany mne odhodil bublák a já jsem si musel přehodit. Ve finiši jsem nasadil maximální frekvenci a snažil jsem se vyslat to nejlepší, co ve mně ještě je. Jsem překvapen a naprosto spokojen.” hondotí v cíli Vladimír Slanina

Čeští kajakáři se specializují především na dlouhý sjezd. Tři muži přesto bojovali ve finále a dojeli si pro pěkná umístění. Nejlépe skončil olomoucký kajakář Karel Slepica, který byl devátý. Čtrnácté místo bral Adam Satke a patnáctý dojel Filip Hric.

thumb 60784802 1336842403140608 5165042642702041088 oNa startu singlkanositek nám opět startovala všechna česká děvčata. Nejlepší výsledek v kvalifikaci dokázala zajet Marie Němcová, která startovala z druhé příčky. Stejný výsledek obhájila i ve finále. Do cíle dojela druhé a stala se tak vicemistryní Evropy. Nepopulární čtvrté místo patří Martine Satkové. Šestá dojíždí Petra Štěpánková a jedenáctá Anežka Paloudová.
“Mé emoce? Po dojetí mi vždy chvíli trvá, než si to vše uvědomím. Nechám si to projít hlavou a s odstupem času se raduji. Momentálně jsem naprosto nadšena a jen bych se smála. Stopa mi vyšla. Na jedné laguně jsem měla malé problémy, ale o to víc jsem se vyhecovala v cíli.” komentuje Marie po dojetí.

Rolenc se Suchánkem nastoupili i na deblkanoi a ve finále skončili třetí. Těsně za nimi dojela posádka Rygel - Veselý, kteří brali čtvrté místo. Sedmé místo patří dvojici Hendrych - Nachtigal.

Tím byl uzavřen individuální závod. Odpoledne se bude bojovat v soutěži družstev.