• 1
  • 2
  • 3

Češi chtějí přivézt z MS ve sjezdu na divoké vodě medaile

sjezdKlasickým dlouhým závodem začne ve čtvrtek na bosenské řece Vrbas mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě a česká výprava bude mít několik medailových želízek v ohni. Marek Rygel s Petrem Veselým budou v kategorii C2 muži obhajovat titul v klasickém sjezdu, který získali před dvěma lety v italské Valtellině.

„Takový charakter trati, jako je tady v Bosně, u nás nikde nenajdeme. Žádné mělčiny, hluboká voda, ve střední pasáži hodně vln, na takové vodě nemáme moc srovnání s ostatními posádkami. Myslím, že formu máme dobrou, ale o žádném konkrétním výsledku zatím nechci diskutovat, obzvlášť v tak silné konkurenci, jaká teď mezi deblkanoemi je,“ řekl Veselý.

sjezd2Singlkanoista Ondřej Rolenc má na svém kontě už titul mistra světa ve sprintu, ale vítězství v klasickém závodu mu zatím vždycky o vlásek uniklo. „Bude to těžký boj, ve startovní listině je i Emil Milihram, což byl v posledních letech můj největší soupeř, ale v dobré formě se může ukázat i kdokoliv další. Já se budu snažit zajet co nejrychlejší jízdu,“ uvedl Rolenc.

Dalším želízkem je v Čechách letos neporažená legenda kajakář Kamil Mrůzek, mezi kajakářkami mohou po skvělých umístěních sahat mladé závodnice Anežka Paloudová a Martina Satková, která sjezd kombinuje i se slalomem na divoké vodě, jak na kajaku, tak na kanoi. Na té může uspět také Radka Valíková.

V pátek změří sjezdaři síly týmy v klasickém závodě družstev, sobota bude věnována individuálnímu závodu ve sprintu a v neděli bude mistrovství zakončeno sprintovými hlídkami. Bosenská Banja Luka není pro sjezdaře žádnou novinkou. Již v minulých letech se zde uskutečnilo mistrovství Evropy juniorů i seniorské ME.

„Na posledním soustředění teklo kaňonem asi o metr a půl více vody než nyní, takže posledních pár dní se snažíme zvykat na menší růtok. Nicméně změny Čechům sedí. Sjezd je sport jdoucí ruku v ruce s divokou přírodou, takže se s takovými změnami musí počítat. Věřím, že družstvo je letos opět velmi silné,“ řekl reprezentační trenér Robert Knebel.

Foto: Aleš Berka

Oficiální stranky MS: www.canoebanjaluka.com
Live výsledky: http://www.timing-mojstrana.com/

Tagy: press, sjezd, Mistrovství světa


Partneři sjezdu na divoké vodě

LitovelGRMGalasportHikoAirMarineAlpinePRO

 

 

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00