• 1
  • 2
  • Úvod
  • Rafting
  • ZÁVODY
  • V Roudnici se rozhodne o složení raftové reprezentace pro Mistrovství světa 2019 v Austrálii

V Roudnici se rozhodne o složení raftové reprezentace pro Mistrovství světa 2019 v Austrálii

RAF180825 121728 0265Poslední prázdninový víkend budou raftaři na umělé slalomové dráze v Roudnici nad Labem bojovat o tituly Mistrů České republiky v raftingu v kategorii R6, v disciplínách slalom a sprint, a zároveň o možnost reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa R6, které se bude konat v roce 2019 na řece Tully v Austrálii.

Závody v Roudnici uzavírají seriál nominačních závodů v kategorii šestičlenných posádek. Na Mistrovství světa R6 2019 může jet vždy jen ta nejlepší loď v každé kategorii. O pozici reprezentační posádky budou bojovat týmy žen, mužů, masters a juniorů do 19 a do 23 let.

Nejdramatičtější bude souboj mezi muži, po posledním závodě v dlouhém sjezdu na Lipně, kde byl rozdíl mezi 1. a 2. mužskou posádkou pouhých 81 setin se bude rozhodovat právě mezi těmito dvěma týmy z prostějovského oddílu Tomi Remont. Stejně jako na Lipně má aktuálně v celkovém pořadí navrch posádka TR HIKO nad svými oddílovými kolegy TR ZUBR. Ze stejného klubu je také ženská posádka TR Omega, která má aktuálně nejblíž k výhře v nominaci v kategorii žen. Do souboje mužských moravských posádek může ještě promluvit posádka z českobudějovického oddílu Outdoor Club HANACE, která se aktuálně drží na 3. pozici.

Na Labi v Roudnici se kromě nominačního závodu R6 pojede také závod Českého poháru 2018 v kategorii R4. Nejmladší raftaři do 19-ti let pojedou v této kategorii čtyřčlenných týmů i o tituly Mistrů České republiky.

Pro závodníky čtyřčlenných posádek jde zároveň o trénink a generálku před blížícím se Mistrovstvím světa R4, které bude již v listopadu 2018 hostit Argentina.

„Kromě tradičních kategorií R4 a R6, doplní sobotní slalomový program ještě závod R2 na nafukovacích kánoích, Gumotex Baraka Cup 2018.“ říká ředitel závodu Martin Procházka a srdečně zve diváky 1.-2. září do Roudnice fandit raftařům v bojích o tituly Mistrů České republiky a pozici českých reprezentačních jedniček.

„Bude to velký sportovní souboj až do poslední chvíle!“ doplňuje Martin Procházka z pořadatelského oddílu KV Viking Mladá Boleslav, který je tradičním organizátorem raftových slalomů a sprintů v Roudnici nad Labem.

Lenka Bauerová, Svaz vodáků České republiky - rafting

propozice

startovní listina 

Průběžné pořadí

Český pohár v raftingu R4 - po Lipně

Nominace R6 - po Lipně

Připomínky pište na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Facebook IRF