• Úvod
  • zprávy
  • Kdo bude nejlepším kanoistou roku, Hradilek, Volf se Štěpánkem, Vacíková nebo Uncajtik s Ryglem?

V sobotu 28. Listopadu se v Olomouci vyhlásí nejlepší kanoisté na divoké vodě za uplynulou sezónu. Rok po olympijském Pekingu bylo hodně slyšet o mladých tvářích. Kajakáři Vavřinec Hradílek a Kateřina kudějová vyhráli ME do 23 let ve slalomu. Kajaková hlídka seniorů Pišvejc, Buchtel a Hradílek senzačně vyhrála mistrovství světa.

Na Mistrovství Evropy ve sjezdu vybojovali tři medaile včetně dvou zlatých z hlídek deblíři Uncajtik s Ryglem. Kajakářka Vacíková v klasickém sjezdu dojela při šampionátu ve Valtellině druhá. Skvělé působení v juniorském týmu završil dvěma tituly mistra světa singlíř Ondřej Rolenc, který neměl mezi sjezdaři už druhý rok konkurenci. Fantastický úspěch zaznamenala také posádka Marek Šindler – Jonáš Kašpar, která suverénně proplula mistrovstvím Evropy juniorů ve slalomu a získala zlato. Několik dalších medailových úspěchů jsme zaznamenali i ze závodů družstev a tak je adeptů na vítězství v prestižní anketě Českého svazu kanoistů hned několik. To, jestli loňský titul obhájí Volf se Štěpánkem nebo zda poznáme zcela nového vítěze, se dozvíme už za čtyři dny při Kanoistovi roku 2009 v Olomouci. Na prknech sálu SIDIA budou osobně do síně slávy uvedeny dvě velké persóny našeho sportu, které patří vůbec k největším legendám domácího sportu. Večer, během v duchu předávání vodáckých Oskarů začíná poslední listopadovou sobotu v 19:00.
Během večera bude postupně vyhlášeno nejlepší trio juniorů ve sjezdu a slalomu, nejúspěšnější sjezdaři a také slalomáři v kategorii seniorů. V samém závěru se dozvíme jména zasloužilých sportovců v síni slávy a vyvrcholením je vyhlášení absolutního vítěze. V programu večera stylizovaného do světa velkého světa celebrit vystoupí také mnoho doslova světových hvězd šoubyznysu. Účastníci večera si budou moci také zatančit, zasoutěžit a pobavit se na večeru Kanoista roku 2009.
Na stránkách Olomouckého oddílu se dozvíte více o soutěži pro zábavu i dobrou věc, určenou pro návštěvníky akce

Tagy: divočák