• Úvod
  • zprávy
  • Jaroslav Pollert se stal viceprezidentem Evropské kanoistické asociace

Jaroslav Pollert se stal viceprezidentem Evropské kanoistické asociace

jara pollertVelký diplomatický úspěch zaznamenala česká kanoistika na evropském poli. Jaroslav Pollert, čestný předseda Českého svazu kanoistů, byl v sobotu na kongresu Evropské kanoistické asociace (ECA) v Sofii zvolen jejím viceprezidentem. „Je to uznání zkušeností a osobnosti Járy Pollerta v kanoistickém hnutí, ale také uznání kvality české kanoistiky jako celku. Konsolidovaného, dobře pracujícího národního svazu, postaveného především na skvělé práci oddílů a všech kanoistických činovníků. Mám z toho radost," uvedl Jan Boháč, předseda Českého svazu kanoistů.


Jaroslav Pollert, trojnásobný mistr světa ve vodním slalomu a šéf svazové sekce divoké vody, který do loňského roku stál v čele Českého svazu kanoistů, se bude jako viceprezident ECA snažit mimo jiné o popularizaci kanoistiky.
„Budu usilovat o koordinaci termínových listin a optimalizaci programu kanoistických soutěží ECA a Mezinárodní kanoistické federace ICF s cílem dosáhnout vyšší publicity kanoistiky v médiích a ve společnosti. Dále budu usilovat o zvýšení vlivu ECA v ICF a o posilování prestiže a zachování kanoistiky v rodině olympijských sportů," uvedl Jaroslav Pollert.

Text Barbora Žehanová

Tagy: press

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00