• Úvod
  • zprávy
  • Favority vyhlášení Kanoisty roku jsou Dostál, Fuksa a Prskavec

Favority vyhlášení Kanoisty roku jsou Dostál, Fuksa a Prskavec

Vyhraje mistr světa v rychlostní kanoistice, kajakář Josef Dostál? Obhájce evropského titulu na divoké vodě Jiří Prskavec? Nebo snad medailista ze všech vrcholných akcí uplynulé sezony, kanoista Martin Fuksa? To bude jasné už ve čtvrtek 15. ledna, kdy v Olomouci od 18 hodin proběhne vyhlášení Kanoisty roku.

V průběhu zhruba hodinového galavečera v atriu BEA centra, který bude moderovat Tomáš Hanák, budou vyhlášeni nejlepší senioři i junioři Českého svazu kanoistů v olympijských i neolympijských disciplínách a také nejlepší kolektivy za uplynulou sezonu, která byla nadmíru úspěšná.
Mezi jednotlivci budou největšími kandidáty na ocenění Josef Dostál, světový šampion v olympijské disciplíně K1 1000 metrů, Martin Fuksa, stříbrný a bronzový ze světového šampionátu, a vodní slalomář Jiří Prskavec, který vedle titulu mistra Evropy získal dvě medaile na šampionátech do 23 let.
V kategorii posádek budou favority evropští a světoví šampioni na čtyřkajaku Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba. Úspěšní byli také vodní slalomáři v kategorii hlídek – ženy získaly zlato na mistrovství Evropy, muži stříbro na světovém šampionátu.
Nabitá je juniorská kategorie. Mezi rychlostními kanoisty získali stříbra na evropském i světovém šampionátu kajakáři Filip Skládal a Jakub Zavřel, evropským šampionem na K1 1000 metrů se stal Tomáš Veselý. Medaile ve vodním slalomu i sjezdu na divoké vodě získala všestranná Martina Satková, stříbrná kanoistka z Olympijských her mládeže. Dvě velké medaile si připsali i Michael Matějka a Jan Větrovský, titul z mistrovství světa ve sjezdu má Michal Šmoldas.
V neolympijských disciplínách se porovnají závodníci ve sjezdu a maratonu. Předávání ocenění v průběhu galavečera, který z pověření Českého svazu kanoistů pořádá oddíl kanoistiky SK UP Olomouc ve spolupráci s Katedrou rekreologie FTK UP Olomouc, zpříjemní krátký hudební program.

Text: Barbora Žehanová

Tagy: press

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00