• 1

Zpráva ze školení cvičitelů a instruktorů vodní turistiky a raftingu (UP v Olomouci)

Ve dnech 8. - 10.10.2010 proběhlo na Univerzitě Palackého v Olomouci "Školení instruktorů a cvičitelů vodní turistiky a raftingu" ......

Školení uspořádala Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci se sekcí VT ČSK. Konalo se ve Sportovní hale UP, v loděnici UP, praxe potom za slušného vodního stavu a podzimního počasí na řece Moravě a na jezu v Hynkově. Školení vedl PhDr. Miroslav Havlík, CSc.

Všichni účastníci si prakticky vyzkoušeli kanoe i kajak včetně plavání v chladné vodě. Zvláště nesehrané dvojice na C2 byly zpočátku ve vodě velmi často. Plaváčků, ale rychle ubývalo a závěrečné praktické jízdy všichni zvládli.

Součástí školení byly také např. přednášky z taktiky, techniky, historie, práva a zdravovědy. Seminární práce měly dobrou úroveň, a co je důležité, kromě informací nechyběl ani humor. Závěrečné testy byly vesměs bez chyb, a tak všichni účastníci úspěšně absolvovali zkoušky 14 x instruktor VT&R a  6 x cvičitel VT&R, čímž splnili dané podmínky a předpoklady k udělení licencí.

Měli jsme trochu obavy z počtu účastníků, protože rozpočtová situace nedovolila sekci VT ČSK přispět na školení tak, jako v minulosti. Ukázalo se však, že ze strany oddílů i jednotlivců stále trvá zájem o podobné akce a 20 účastníků v rozsahu 3 generací vodáků je úspěch.

Úroveň některých účastníků byla opravdu velmi dobrá a jistě jako cvičitelé v oddílech pomohou s mládeží a při zvyšování bezpečnosti na řekách.

Rád jsem poznal pár nových lidí.

Díky Mirkovi Havlíkovi i všem ostatním.

Příští školení plánujeme v květnu 2011, termín včas upřesníme.

Ahoj na vodě !

Miloslav Svoboda - Kuře

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00