• 1

Zpráva o konání školení "Instruktor vodní turistiky a seminář záchrany" v roce 2018

Školení proběhlo v plánovaných termínech 10.-13.5.2018, 30.6.-8.7.2018 a 19.-22.7.2018 na řekách v Rakousku, záchrana 9.9. na kanále Roudnice nad Labem......

Lektoři: Mgr. Renata Neumannová, Mgr. Veronika Holubová, Mgr. Markéta Rohanová, Mgr. Jiří Šťastný Ph.D., Miloslav Svoboda, Dis.
Byla probrána teorie a praxe včetně první pomoci a zdravovědy. Frekventanti vyzkoušeli a předvedli kompletní metodickou řadu záběrů na klidné vodě i v proudu a spluli úsek řeky.
Všichni účastníci splnili požadavky praktické zkoušky a písemnou zkoušku z teorie. Projevili se jako dostatečně zodpovědní a zkušení a prokázali takové znalosti a dovednosti, aby jim mohlo být osvědčení vydáno.

Závěr:
Chtěli bychom seznámit oddíly i vodáckou veřejnost s možností účasti na školení a vyzvat instruktory, kteří již mají propadlý průkaz (nebo platný průkaz, starší 5 let) k účasti na dalším školení - semináři, kde si ho mohou prodloužit na neurčito.
Jednodenní otevřený seminář záchrany je součástí školení Instruktor, ale je otevřený i pro absolventy a veřejnost. ČSK-VT hradila účastníkům kursovné a pronájem kanálu a zajistila vodu, což v letošním suchém létě uvítala řada vodáků.
Nakonec se zde sešlo 17 vodáků pro nácvik záchrany a 20 dalších, kteří po dohodě využili kanál k ježdění a někteří si zkusili i záchranu.
Vše se obešlo bez úrazu, byly tu jen drobné oděrky.
Shodli jsme se, že je potřeba si techniku i taktiku jízdy a záchrany připomínat a zkoušet.
Školení pořádal ČSK VT ve spolupráci s akreditovanou vodáckou školou Dronte, která zapůjčila také raft a Baraccy.
Blahopřejeme absolventům i oddílům, přejeme hodně úspěchů a radostí v praxi.
Díky a uznání patří všem účastníkům i instruktorkám.
Za výbor SVT
Miloslav Svoboda – Kuře Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 605 222448

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00