• 1

Škola kanoistiky je uzavřena

Škola kanoistické techniky, napsaná pro turistické vodáky a jako úvod do vodního slalomu, má svou finální podobu a je uzavřena. Také tištěná verze v HYDROmagazínu byla uzavřena dodatečnou kapitolou o eskymování na C2.

Posláním naší Školy jízdy na kánoi bylo umožnit turistickým vodákům a dětem, které se seznamují s kanoistikou, zvládnout základní slalomovou techniku. Proto jsme demonstrovali všechny dovednosti na pádlování menších dětí ve věku od 6 let do chvíle, než náš háček začal jezdit slalomové závody v 10 letech.

V současné době už by nemělo smysl dále měnit fotografie za stále dokonalejší a dokonalejší, tím by se ztratila dostupnost zvládnutí těchto technik začátečníkům. Raději ponecháme školu tak, jak je, i s upozorněním na mnoho různých chyb, kterých se začátečníci zpravidla dopouštějí. Snad jsme dostatečně přesvědčivě ukázali, že kánoe a především C2 nemají žádný důvod být zavrhovány a nahrazovány v mnoha turistických oddílech kajaky a že dobrou techniku lze uplatnit a těžší vodu jezdit i v kategoriích C1 a C2.

Pro ty, kdo se rozsáhlými texty naší školy prokousali a chtějí pokračovat dále, se nabízí mnoho dalších možností, pro děti především závodění ve slalomu v některém z mnoha kvalitních oddílů v ČR, případně alespoň účast na závodech ČPV.

Projekt Ano Pro Canoe tím nekončí, i nadále spolupracujeme s Billem Endicottem na dalších tématech, týkajících se organizace a techniky kanoistiky. 

 

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00