• Úvod
  • Vodní slalom
  • Reprezentace
  • MSJ a U23 Austrálie den druhý: Všechny české lodě jsou úspěšně nominovány do semifinále, zítra už se jede o medaile

logo MSJ PenrithDruhý závodní den MS juniorů a U23 v australském Penrithu patřil kvalifikacím v kategoriích C1 ženy a C1 muži. Závodníci byli stejně úspěšní jako kajakáři, kajakářky a debly předchozí den. Dnes se do třicetičlenného semifinále úspěšně nominovali také všichni čeští závodníci v kategoriích C1 muži a ženy. Zítřejším dnem se rozhodne, kdo získá titul v kategoriích K1 muži a ženy i C2 do 23 let. Ve stejných kategoriích se pojede také závod týmů.

Jediná česká singlířka v kategorii U23 Monika Jančová dojela v kvalifikaci na pátém místě s časem 119,43, kdy inkasovala čtyři trestné vteřiny. „První ťuk jsem dala břichem a druhý zády, v obou případech za to mohl uspěchaný nájezd na další branky," svěřila se Jančová. První dvě pozice zabraly domácí Australanky Alison Borrowsová s časem 113,80 následovaná Jessicou Foxovou, která včera vyhrála kvalifikaci kajakářek. Z českých juniorských singlířek jela nejlépe Anna Koblencová, která dokázala trať sjet v čase 123,22s a to včetně dvouvteřinové penalizace. Koblencová vystartuje do semifinále z třetího místa, další česká juniorská singlířka Jana Matulková ze čtvrté pozice a Martina Satková ze sedmé pozice..

Satkova-MS-Penrith-C1WJ

Také v kategorii singlířů byla česká výprava úspěšná a všichni naši závodníci se předvedou v semifinále. Česká singlířská jednička  v kategorii U23 Martin Říha splnil očekávání, když v kvalifikaci dokončil časem 97,43 na sedmém místě. První Argentinec Sebastian Rossi porazil českého závodníka o pouhé dvě vteřiny. V singlkánoi do třiadvaceti let byla největší konkurence, o semifinílovou třicítku bojovalo 46 závodníků. V juniorech si z Čechů vedl nejlépe Václav Chaloupka, který dojel na osmém místě, která by mu v neděli zajistila finále. Na první příčce je průběžně Liam Jegou z Irska, druhý Brit Samuel Ibbotson. První jmenovaný nadělil českému závodníkovi necelých pět vteřin.

Chaloupka-MS-Penrith-C1J

Zítřejší den je pro českou výpravu zlomovým. O medaile už se pojede v několika kategoriích. Na dopoledním programu jsou semifinále U23 v kategoriích K1 muži, ženy a C2 muži. V jednu hodinu místního času pak startuje finále. Odpoledne se také rozhodne o titulech mistra světa v hlídkách.