• 1
  • 2
  • 3

Zlatý Heger, stříbrný Lhota a dva bronzy z MEJ v Hohenlimburgu

medailisteDevět finálových míst vybojovali v neděli (20.8) čeští mladí vodní slalomáři na řece Lenně v německém Hohenliburgu. Závěrečný den mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let přinesl hned čtyři individuální medaile. Bronz v kategorii do 23 let vybojoval kanoista Lukáš Rohan a juniorka Gabriela Satková. V kategorii C1 juniorů vybojoval zlato a stříbro Vojtěch Heger a Matyáš Lhota.

Bronz pro Rohana a Satkovou

RohanMezi muži do 23 let vybojoval Lukáš Rohan bronzovou medaili a Václav Chaloupka dojel čtvrtý.

„První půlka byla super a jelo se mi fakt dobře. Bohužel v tom středu mi to úplně nevyšlo a pak tam byla taková, řekl bych stěžejní kombinace přejezdu z osmnáctky do devatenáctky, kde jsem v semifinále nechal hodně času. Teď mi to vyšlo dobře, ale při vjezdu jsem hodně bouchnul. Ale já jsem spokojený, protože když si vzpomenu, jak úplně zničený a úplně mrtvý jsem byl při výjezdu z poslední protivody, v poslední rovince jsem už jen doufal, že to ze sebe vymáčknut,“ okomentoval třetí Lukáš Rohan, který bral loni v Solkanu stříbro.

Satkova GDalší bronz přidala hned po Rohanovi Gabriela Satková v kategorii C1 juniorek. Eva Říhová vybojovala šesté místo. Vítězství vybojovala Vilarrublaová z Andory.
„Vůbec jsem to dnes nečekala a nemám ani slov,“ řekla šťastná Satková. „Ta jízda byla trošku nejistá. Musím se přiznat, že nervozita tam trochu byla. Všechny jely přede mnou a slyšela jsem, jak rychlé časy měly. Jeden Šťouch mě také trochu znervóznil, ale nakonec jsem to dotáhla a mám neuvěřitelnou radost,“ dodala Satková.

Zlatý Heger, stříbrný Lhota

Silná generace roste mezi singlkanoisty, když čeští reprezentanti obsadili v juniorské kategorii první dvě místa. Vojtěch Heger doveze domů titul mistra Evropy. zlato a stribro C1JMatyáš Lhota stříbro.

„Je to úplně úžasný úspěch a ještě tím, že jsme tam stáli na stupni vítězů společně, tak to bylo ještě umocněné. Myslím, že se mi podařilo vyrovnat se se stresem i po tom nevydařeném mistrovství světa. Myslím, že jsem si to dokázal srovnat v hlavě. Až na ten šťouch to byla v podstatě bezchybná jízda,“ řekl Matyáš Lhota po zisku stříbra. „Před mistrovstvím světa dospělých je to dobrá motivace pro to, abych tam podal co nejlepší výkon.“

„Je to moje první velká medaile. Takže jsem strašně šťastný a ještě k tomu je to zlato... Loni se nám povedlo i v Solkanu, že jsme byli dva singlíři na bedně. Moje jízda byla dobrá, i když tam bylo pár malých chybiček, ale hlavně byla čistá, což bylo zásadní a stačilo to na výkon. Měl jsem tady mámu a bráchu s přítelkyní. Byla tady taková dobrá atmosféra, protože český tým je super,“ dodal Vojtěch Heger.

Ve finále singlkanoistek do 23 let mělo Česko až trojnásobné zastoupení v desetičlenném finále. Stupně vítězů tentokrát zůstaly bez našich závodnic, když nejlépe zajela čtvrtá Martina Satková. Hned za ní Jana Matulková a desítku uzavřela Tereza Fišerová. Zlato putuje do Španělska díky Miren Lazkanové.

Medailová bilance

Až pět medailí, čtyři zlata a jeden bronz si připsali vodní slalomáři hned v pátečních soutěžích týmů. Zlatý pátek pro české barvy pokračoval zlatostříbrnou sobotou s finálovými jízdami kajakářů a kajakářek. Dvě stříbra putují do klanu Galuškových díky druhým místům Karolíny a Antonie.
Neděle se čtyřmi medailemi tedy uzavřela medailovou bilanci na 13 kovů (8 individuálních a 5 týmových): 7 zlatých, 3 stříbra, 3 bronzy.

Český tým se tak stejně, jako na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Bratislavě, stal nejúspěšnějším ze všech zúčastněných zemí.

Foto: Alena Ceplová

Startovní listina a výsledky:
https://siwidata.com/canoe123/eca?SessionKey=siwidata.1190

Tagy: press, slalom, junioři, U23, Mistrovství Evropy


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00