• 1
  • 2
  • 3

Žádná česká loď se v Extreme Slalomu nepodívala do finále

Po roce se ve slovinském Tacenu jel závod v Extreme Slalomu. Do závodu nastoupili také 3 čeští závodníci – Kateřina Dušková, Jakub Krejčí a Martin Rudorfer. Do finálové čtyřky se ale bohužel žádný z nich nepodíval. Dušková byla diskvalifikována a oba kajakáři vypadli v semifinále. 

Extreme Slalom SLOJakub Krejčí po výborném debutu na světovém poháru, kde vybojoval 6. místo, nastoupil i do závodu Extreme Slalomu. V něm se ale bohužel do finálové čtyřky nevešel. „Myslím si, že se to začalo sypat hned u rozjížděk, protože jsem přiběhl na start, popadl loď a ta byla špatně seřízená. Nejelo mi to a pak už jsem měl špatná startovní místa. To bylo asi to hlavní, co nevyšlo,“ popisuje svůj dnešní start Krejčí. 

V závodu Extreme Slalomu dnes velmi záleželo na tom, jakou pozici si startující závodníci vybojovali při rozjížďkách. „První měl výhodu. Ten pak většinou ujel a ti další tři se tam pomlátili a jelo se,“ doplňuje Krejčí.

Stejně jako Krejčí v semifinále vypadl i mladý kajakář Martin Rudorfer. „Jelo se mi skvěle, na to, že to byl první pokus. Byla to zajímavá zkušenost. V plasťáku jsem seděl vůbec poprvé a chtěl jsem si to zkusit před MS v příštím roce,“ vypráví Rudorfer. 

Mezi kajakáři dnes zvítězil Brazilec Pedro Goncalves, druhý skončil Martin Stanovský startující za Kazachstán a třetí Tren Long z USA. 

Extreme Slalom SLO2Ani mezi kajakářkami jsme ve finálovém boji českou loď neviděli. Kateřina Dušková byla za neprojetí brány diskvalifikována. „Na poslední protivodné brance jsem najela hodně zeshora a neprojela jsem ji celou hlavou, měla jsem tam jen půl hlavy. Takže to byla padesátka, tzn. diskvalifikace v Extreme slalomu. Před startem jsem byla hrozně nervozní, ale pak jsem si to užila,“ vypráví Dušková po svém dnešním zážitku s Extreme Slalomem. 

Mezi ženami Extreme Slalomu zvítězila Ruska Alsu Minazová, druhá byla její krajanka Daria Kuznetsová a třetí Ria Sribar z USA. 

Extreme Slalom SLO3Start dnes vynechala naše kajakářka Veronika Vojtová, mistryně světa Extreme Slalomu 2019. „Extreme slalom se v Tacenu jede, ale protože nejsem 100% fyzicky připravená, rozhodla jsem se cross tentokrát vynechat. Přeci jen to není úplně závod pro dámičky, dá se očekávat pořádná strkanice. To ale neznamená, že extreme slalom už jezdit nebudu. Pokud si vyjedu v příštím roce místo v A-týmu, na start crossu se postavím. Přeci jen jsem poslední mistryně světa, tak bych to na mistrovství světa v Čuňovu příští rok opět ráda prubla,“ vypráví Vojtová. 

Na zítřejším programu světového poháru ve Slovinsku jsou semifinále a finále kanoistek a kanotistů. Finále obou kategorií bude znovu živě přenášet ČT Sport.

 

Odkazy: 

Tagy: press, slalom, Světový pohár, Extreme slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00