• 1
  • 2
  • 3

Z kvalifikace ME juniorů a U23 postupují všichni kanoisté a kajakářky

Ve čtvrtek 1. 10. odstartovalo odložené mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v polském Krakově. Kvalifikační jízdy mají za sebou všichni juniorští i U23 kanoisté a kajakářky – a všech 12 závodníků a závodnic postoupilo z první jízdy do semifinále. Zítra (2. 10.) dopoledne jsou na programu kvalifikace kajakářů a kanoistek, odpoledne týmové závody hlídek všech kategorií. 

Chaloupka Krakov 1Celý závod odstartovali kanoisté do 23 let. „Dnešek vyšel na jedničku,“ hlásí z cíle kanoista Václav Chaloupka, který postoupil z perfektního 1. místa. „Kvalifikaci jsem si užil, dlouho jsme nevěděli, jestli se kvalifikace pojede nebo ne, protože se kvůli počtu účastníků uvažovalo, že se bude postupovat rovnou do semifinále. Ale rozhodlo se to včera a jsem rád, že jsem se na to dokázal zkoncentrovat – i když se vědělo, že se ‚o nic nejede‘, protože postupovali všichni. Hezky jsem se tak dostal do závodního nastavení vzhledem k zítřejším hlídkám a sobotnímu semifinále a finále. Jsem hodně spokojený,“ doplňuje kanoista do 23 let, který na seniorském mistrovství Evropy v Praze bral před 2 týdny bronz.

Chaloupka Krakov 2Z dobrých pozic postupují i ostatní kanoisté do 23 let – Vojtěch Heger postoupil ze 4. místa, Jan Větrovský pak z 5. místa.

I kajakářky do 23 let do semifinále postoupily všechny. Seřadily se za sebou na 2., 3. a 4. místě – nejrychlejší z Češek byla Amálie Hilgertová, těsně za ní dojela Antonie Galušková následovaná Kateřinou Duškovou.

Hilgertova Krakov„Dneska to bylo v pohodě, postupuju z 2. místa, takže dobré. Nahoře to byla hodně špatná jízda, dole to byla hodně dobrá jízda, takže se to tak nějak zprůměrovalo a byla z toho slušná jízda, ale chtěla bych příště jet celkově lepší a vyrovnanější jízdu,“ popisuje Hilgertová, která na loňském evropském šampionátu skončila těsně pod medailovými pozicemi, 4. „Bude to ale trať určitě zajímavá na hlídky. Jsou tam brejle, je tam dlouhý výjezd z protivody, takže tam bude spoustu míst, kde to půjde pokazit nebo tam naopak získat,“ dodává směrem k zítřejšímu odpolednímu závodu týmů.

 

I všichni juniorští kanoisté a kajakářky postupují přímo z 1. jízdy do sobotního semifinále

Kratochvil„Úplně ideální to nebylo, byl tam jeden šťouch, takže vždycky je co zlepšovat a pokusím se to zlepšit do semifinále,“ popisuje Martin Kratochvíl, který na loňském juniorském evropském šampionátu bral stříbro. „Samozřejmě bych stříbro chtěl obhájit. Ale myslím si, že jsem od loňska udělal velký pokrok a že by to letos mohlo být ještě lepší,“ doplňuje mladý kanoista, který do semifinále postoupil ze 4. místa.

Do sobotního semifinále mezi juniorskými kanoisty postoupil také Kryštof Lhota ze 6. místa a Adam Král z 9. místa. 

BekovaZ druhého místa postupuje do sobotního semifinále juniorská kajakářka Kateřina Beková. „Nebyla to nejlepší jízda, ke konci jsem už vůbec nemohla a ťukla jsem poslední protivodu. Navíc vršek taky nebyl nic moc, ale jsem spokojená,“ popisuje Beková, která se letos bude snažit evropský titul obhájit. „Doufám, že si vyjedu finále, a ten pocit z finále bude lepší,“ dodává česká juniorská kajakářka.

Do semifinále pak postupují i ostatní Češky – Lucie Nesnídalová z 8. místa a Barbora Karlíková z 9. místa. 

Počasí mladým závodníkům zatím moc nepřeje, ale budeme doufat, že se umoudří a víkendové finálové jízdy už všichni pojedou „v krátký“ (pozn. red. v krátké bundošprajdě). Evropský šampionát pokračuje zítra (2. 10.) dopoledne kvalifikačními jízdami juniorských i U23 kajakářů a kanoistek, odpoledne pak týmovými závody hlídek všech kategorií. 

Odkazy:

 

Tagy: press, slalom, junioři, U23, Mistrovství Evropy, vodní slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00