• 1
  • 2
  • 3

Všechny české lodě postupují z kvalifikace do semifinále  na 1. světovém poháru v Tacenu

Z páteční kvalifikace prvního světového poháru ve vodním slalomu ve slovinském Tacenu postupují do semifinále všechny české lodě. Kvůli velké vodě ale ještě 2 hodiny před startem nebylo jisté, jestli se dnes závod vůbec pojede, nebo ne. 

„Vypadalo to zajímavě, protože byla velká voda a do poslední chvíle se rozhodovalo, jestli se kvalifikace odjede, nebo ne. Byla svolaná schůze všech vedoucích týmů, kde Jean-Michel Prono (pozn. red. předseda slalomové komise ICF) navrhoval, že by se jelo jen semifinále a finále všech kategorií. Nakonec byl návrh ale přehlasován a kvalifikace se odjela ve zkrácených intervalech,“ popisuje šéftrenér české reprezentace Jiří Pultera. 

Trenéři tak dnes rozhodli i přesto, že předem bylo jasné, že do semifinále postoupí všichni startující závodníci. Víkendový program by ale velká voda narušit neměla. „Překvapení jsou na denním pořádku, ale myslím si, že předpověď počasí je dobrá a zbytek závodu se odjede bez problému,“ konstatuje Pultera. Neměl by se tak opakovat scénář světového poháru z roku 2018, kde se odjela pouze kvalifikace a ostatní jízdy byly zrušeny. „Myslím si, že jsme tým flexibilních lidí a závodníci problém neměli,“ dodává Pultera.

Satkova tacen kvalifikaceStart se nejlépe povedl kanoistce Gabriele Satkové, která postoupila ze 4. místa. „Slalomová dráha mi přijde specifická, v Česku žádnou takovou nemáme. Uprostřed je spousta kamenů a proudy vedou z jedné strany na druhou, takže člověk musí být v té kanoi opravdu schopný, aby to vůbec zvládl sjet,“ popisuje Satková. 

Rohan tacen kvalifikace 1Nejrychlejším českým kanoistou byl Lukáš Rohan, do semifinále postoupil z 9. místa. „První půlka byla docela v pohodě, nějak jsem si to hlídal. Ale v druhé pasáži jsem udělal chybu. V místě, kde jsou poměrně přesazené branky, mě to nějak odvezlo a musel jsem tam jet dost špatnou a neplánovanou ‚erku‘, takže je co zlepšovat pro další jízdy,“ komentuje svůj dnešní výkon Rohan. Ze 13. místa postupuje do semifinále také kanoista Vojtěch Heger. 

Z 9. místa postupuje i kajakářka Veronika Vojtová, která se na trati dvakrát dotkla branky a přičítala 4 trestné vteřiny. Na dnes první Evy Leibfarth z USA ztratila 11,93 vteřiny. Z 11. místa postoupila také Gabriela Satková, ze 17. místa Kateřina Dušková.

„Ta jízda nebyla úplně ideální, ale na ty chyby, které jsem udělal, to bylo ještě docela v pohodě a tu jízdu jsem si moc užil. Jde cítit, že to není ‚úplně naplno‘ světový pohár, ale pořád je to obrovský závod, atmosféra je super a já jsem spokojený,“ popisuje mladý kajakář Martin Rudorfer, který na světovém poháru startoval poprvé. Ten sice ve své jízdě inkasoval 50vteřinovou penalizaci, i tak ale postoupil do sobotního semifinále. 

Nejrychlejší z českých kajakářů byl dnes mladý Jakub Krejčí, juniorský vice mistr světa 2019 a bronzový medailista z juniorského ME 2020. Z 28. místa postoupil také Tomáš Zima, který stejně jako Rudorfer inkasoval 50vteřinovou penalizaci – ale i jemu to na postup stačilo. 

Zítřejší semifinále kajakářek začíná v 8:45, na kajakářky navazuje semifinále kajakářů. Finále obou kategorií pak startuje v 11:33. Živě ho bude přenášet Česká televize. 

Odkazy: 

Tagy: press, slalom, Světový pohár, vodní slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00