• 1
  • 2
  • 3

Vojtová a Mašek opět bronzoví na mistrovství světa v kategorii C2 mix

C2mix vojtoiva masek 1Na mistrovství světa ve vodním slalomu v Riu se v pátek 28. září rozdávaly další medaile. Cenný bronz z loňského šampionátu v Pau obhájila dvojice Veronika Vojtová a Jan Mašek v kategorii C2 mix. Tereza Fišerová a Jakub Jáně skončili těsně pod stupněm vítězů čtvrtí.

Trať se mi napohled líbila, ale po první jízdě jsem byl takový rozčarovaný, protože se nám jízda vůbec nepovedla. Naštěstí jsme to do druhé jízdy nakoukali z C2mix vojtoiva masek 2videa a spoustu věcí jsme změnili a nakonec se nám to podařilo celkem pěkně sjet. Problém byla kombinace 4-5-6, která byla docela těžká a pak kombinace 20-21-22, která se nám v první jízdě moc nepovedla, ale ve druhé se nám to povedlo lépe. S Verčou jsme už docela sladění. Jdeme se na tom tak dvakrát týdně se jdeme na to svést a jezdíme spolu už druhý rok a už to docela jde. Startovalo tu trochu méně lidí, než loňský rok, protože je to trochu odruky, ale ta konkurence tady byla. Jinak se na lodi nehádáme. Jako kluci si to nemůžeme dovolit, když chceme jezdit s holkou na deblu,“ řekl Jan Mašek.

Tereza Fišerová nezkrývala smutek ani na sociální síti: „Mistrovství světa na deblovce máme za sebou, stejně jako loni, bohužel bez medaile... Opět vyhrané C2 mix fiserova jane 2semifinále a nakonec pod stupni. Brambora mě mrzí hlavně za parťáka, protože je rozhodně ten nejlepší na světě. Čeká mě ještě závod na singlu a já budu dělat, co budu moct, abych vybojovala finále. A kdyby klapla medaile, tak jí chci pověsit na krk Kubovi Jáně,“ popsala Fišerová.

Titul získali Poláci Aleksandra Stachová s Marcinem Pochwalou, kteří s jedním dotykem branky porazili o 36 setin čistě jedoucí obhájce zlata Margaux Henryovou s Yvesem Prigentem z Francie. Vojtová s Maškem s jedním "šťouchem" zaostali za vítězi o 3,77 sekundy, Fišerová s Jáněm si připsali dva dotyky a od titulu je dělilo téměř sedm sekund.

Disciplína C2 mix se vrátila do programu MS vloni v Pau po 36 letech a letos definitivně nahradila závody mužských deblkanoí. Zatímco ve Francii tehdy bylo na startu jedenáct smíšených dvojic, v Brazílii usilovalo o medaile jen sedm lodí.

C2 mix vojtova masek jDnes se v Riu ještě rozhodne o finalistech mezi kanoisty a kajakářkami. O účast v sobotním finále budou bojovat Tomáš Rak, Vítězslav Gebas, Lukáš Rohan, Veronika Vojtová, Barbora Valíková a Kateřina Kudějová.

Mistrovství světa ve vodním slalomu v Riu de Janeiro:
C2 mix: 1. Stachová, Pochwala (Pol.) 106,48 (2 tr. sekundy), 2. Henryová, Prigent (Fr.) -0,36 (0), 3. Vojtová, Mašek -3,77 (2), 4. Fišerová, J. Jáně (všichni ČR) -6,82 (4).

Tagy: press, slalom, Mistrovství světa