• 1

Vodní slalomáři se přesunuli do Londýna. Startuje seriál Světového poháru

prskavecPo úspěšném mistrovství Evropy ve vodním slalomu ve Francii se slalomáři přesunuli do britské metropole. Na olympijském kanálu Lee Valley poblíž Londýna odstartuje první ze série letošního Světového poháru ICF (13. – 16. 6.). Nebudou chybět ani čerství mistři Evropy kajakáři Vít Přindiš a Amálie Hilgertová. Ta bude v Londýně vůbec poprvé v životě.

V září se stal kajakář Jiří Prskavec celkovým vítězem Světového poháru ve vodním slalomu 2018 a získal jako druhý Čech v historii prvenství v prestižním seriálu ICF. Obhájce trofeje Vít Přindiš celkově získal bronz a po vítězství v roce 2017 tak navázal dalším pódiovým umístěním. O první body budou bojovat nejen kajakáři,  6375657030510962447 MG 0254ale i singlkanoistka Tereza Fišerová, která byla před dvěma lety celkově druhá. Bude si také chtít vylepšit chuť po promrhané medailové šanci v Pau. Startovat bude i Kateřina Havlíčková, která vyhrála Světový pohár v roce 2014.

„Po krátké závodní pauze přichází na řadu svěťákový trojboj - Londýn, Bratislava, Tacen! V Londýně jsem nezávodil skoro pět let a v Bratislavě jsem se naposledy na start postavil v roce 2012, takže to pro mě bude hodně zajímavé,“ dodal Vít Přindiš, který ale přiznává, že prioritu má stále světový šampionát v Seu.

„V Londýně jsem poprvé, vůbec v Anglii jsem ještě nikdy nebyla a jsem nadšená. Kanál je úplně peckový, ale hodně specifický a fyzicky náročný. Za ty 4 tréninky se tady plnohodnotně připravit úplně nestihnu, ale i tak se na závod těším. Stihli jsme tady taky už výlet do Londýna, který byl super:),“ těší se Amálie Hilgertová.

vitek prindisSinglkanoista Tomáš Rak už naopak londýnský kanál zná. „Naposledy jsem se svezl na tomhle kanále při mistrovství světa 2015, takže už to nějaký ten pátek je. Nic nás nepřekvapilo a z domácího vedra si užíváme poctivý britský léto, kdy je přes den krásných 14 stupňů a prší. To nás ale nemůže rozhodit, z domácích závodů je už český tým vycvičený až až. Takže závod může s klidem začít a já už se nemůžu dočkat, až se znovu postavím do startovního bloku,“ řekl loňský bronzový medailista z ME v Praze – Troji.

Na startu se představí kompletní český tým, který reprezentoval i na ME v Pau ve složení: Hradilek, Prskavec, Přindiš, Hilgertová A., Kudějová, Vojtová, Říhová, Havlíčková, Fišerová, Rak, Rohan, Heger V.

LIVE výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/lee-valley-2019/results

Světový pohár ICF ve vodním slalomu 2019:
13. – 16. 6. Londýn
21. – 23. 6. Bratislava
28. – 30. 6. Tacen
30. 8. – 1. 9. Markkleeberg
6. – 8. 9. Praha – Finále SP

Foto: Martin Hladík

Tagy: press, slalom, Světový pohár


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00