• 1
  • 2
  • 3

Vodní slalomáři budou mít i 2. světový pohár. Za lockdownu ve francouzském Pau

V pátek 6. 11. ve francouzském Pau začíná druhý světový pohár ve vodním slalomu. Na start se postaví český reprezentační tým doplněný o několik mladých nadějí. Z českých favoritů nebudou chybět kajakáři Vít Přindiš a Vavřinec Hradilek ani medailisté z ME v Praze kanoisté Lukáš Rohan a Václav Chaloupka. 

Světový pohár v Pau proběhne v ještě o něco přísnějších podmínkách než ten před dvěma týdny v Tacenu. Stejně jako u nás v ČR mají Francouzi lockdown. „Přijde mi, že Lockdown ve Francii je hodně podobný jako u nás v Čechách. Jsou zavřené obchody, otevřené jsou jenom ty základní, to znamená jenom jídlo a drogerie. Na hotelu nám vaří, jsme v oddělené místnosti a není to tak volné, jak to bývá. Musíme dodržovat roušky, které jsou tady striktnější než u nás a všichni to kontrolujou, na závodišti se bez toho nedá ani hnout,“ popisuje kajakář Vít Přindiš, který naposledy na slalomové dráze v Pau vyhrál titul mistra Evropy (2019).

 

„Týden ve Francii beru jako odreagování a hodně tréninkově. Jdu do toho s tím, že toho chci odtrénovat opravdu hodně a závod je takový bonus, který nám na konci týdne pobyt zpříjemní,“ dodává Přindiš, který předešlý světový pohár v Tacenu vynechával.

Na start závodu se postaví ale více členů reprezentačního týmu, než tomu bylo v Tacenu. Na kajaku bude kromě Přindiše startovat stříbrný olympionik z Londýna Vavřinec Hradilek, dvojici doplní mladý Tomáš Zima, mezi ženami bude startovat „týmová“ Veronika Vojtová, kterou doplní Kateřina Beková (juniorská bronzová medailiska z ME 2020) a Lucie Nesnídalová. Mezi kanoisty uvidíme celé reprezentační trio – Lukáš Rohan, Vojtěch Heger, Václav Chaloupka, mezi kanoistkami „týmovou“ Terezu Kneblovou doplní mladší sestra Klára Kneblová a kanoistka Eva Říhová.

„Hned po příjezdu nás přivítalo krásné počasí, což myslím, že hned všem zvedlo náladu a ujistilo nás, že jsme sem jeli opravdu správně. Kanál patří mezi ty pro mě nejoblíbenější, tak už jenom těch pár tréninků mi stojí za to sem jet a zazávodit si, i když konkurence nebude zrovna světová, k normálnímu závodu světového poháru v naší kategorii to má daleko, tak je super si to ještě jednou zkusit. Vážím si toho, že všechno dopadlo tak, že jsme sem mohli odjet,“ vypráví vice mistr Evropy Lukáš Rohan.

Svou světovou premiéru zažije nejmladší členka reprezentačního A týmu Tereza Kneblová, čerstvá juniorská mistryně Evropy. „Vůbec jsem nedoufala, že se závod uskuteční, takže jsem opravdu hodně ráda, že to dopadlo takhle a že závod proběhne. Hodlám si ho užít, protože můžu jen nasbírat zkušenosti, takže převládá těšení se,“ říká mladá kanoistka Kneblová. 

Závod začíná pátečními kvalifikacemi všech kategorií, v sobotu budou na programu semifinálové a finálové jízdy kajakářek a kajakářů, v neděli pak kanoistek a kanoistů. V sobotu po závodě vodního slalomu proběhne také závod Extreme Slalomu.

 

Odkazy:

 

Fotogalerie na Zonerama.com

Tagy: press, Světový pohár, vodní slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00