• 1
  • 2
  • 3

Veronika Vojtová vyhrála na SP v Pau závod Extreme Slalomu

Aktuální mistryně světa v Extreme Slalomu Veronika Vojtová vyhrála extrémní závod na světovém poháru ve francouzském Pau. Na start se postavila jako jediná česká kajakářka. Mezi kajakáři skončili oba čeští závodníci – Tomáš Zima i Vojtěch Heger – v semifinále.

Vojtova zlato„Pocity jsou skvělé. Vůbec jsem nečekala, že bych obhájila loňský titul mistrovství světa, teď jsme tady na svěťáku a zase vítězství, takže nemám co dodat. Skvělý,“ raduje se dnes zlatá Veronika Vojtová. „Zlepšila jsem si náladu po dopoledním programu. Na to, že jsem hodně váhala, jestli do závodu nastoupit, tak nakonec vítězství. Prostě super,“ dodává jediná česká kajakářka, která do závodu Extreme Slalomu nastoupila. 

Vojtova startMezi kajakáři se na start rozjížděk postavili 2 čeští závodníci – stříbrný medailista dopoledního programu Tomáš Zima a kanoista Vojtěch Heger. Oba ale bohužel vypadli v semifinále a skončili tak před finálovými branami.

„Bylo to skvělé, byla to nová zkušenost, vždycky jsem si to chtěl zkusit a jsem rád, že jsem měl tu možnost,“ popisuje Vojtěch Heger, který v závodu Extreme Slalomu vyměnil své kanoistické pádlo za kajakářské. 

Extreme slalom Pau„V semifinále jsem po startu měl docela dobrou výchozí pozici a snažil jsem se je odšoupnout, aby neprojeli první bránu. Pavel Eigel z Ruska mi ale přiskřípnul levý list a už mě to tam hodilo. Za první bránou jsem vykroužil hrozný oblouk a ztratil jsem je. Pak mě Eigel vyšoupnul z první levý protivody a bylo hotovo. Takže jsem dojel na 4. místě v semifinále,“ popisuje dnešní závod Heger, který dodal, že kajakářské pádlo mu není cizí. Dříve jezdil na kajaku a skončil teprve před 5 lety.

Zima extremeV semifinálové rozjížďce vypadl také Tomáš Zima. „K postupu na finále chyběly síly. Byl jsem unavený po svém individuálním závodu a tohle jsem bral jenom jako zpestření,“ říká v cíli Zima. „Dnešní závod Extreme Slalomu mě ale hrozně bavil, předcházela tomu první medaile, velké umístění na seniorské akci, takže jsem do toho šel hrozně nabitý a chtěl jsem si to užít,“ dodává mladý český kajakář. 

Extreme Slalom je nová disciplína, kde startují 4 lodě najednou a jedou „head to head“ do cíle. Startují z rampy, ze které skáčou do slalomové dráhy, musejí projet vytyčenou trať a udělat 1 eskymácký obrat. 

 

Odkazy: 

Tagy: press, slalom, Světový pohár, top, Extreme slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00