• 1
  • 2
  • 3

Tradiční Pádlojízda přilákala stovku vodáckých nadšenců

Vodácký areál v Troji opět ožívá. Na oblíbenou Pádlojízdu, která se pravidelně koná coby předzvěst mezinárodních závodů ve vodním slalomu, letos vyrazila necelá stovka účastníků. Na osmikilometrový úsek se vydali fanoušci vodního slalomu a nadšení vodáci, ale i několik českých závodníků – olympionik Lukáš Rohan, debutanka v seniorské reprezentaci Lucie Nesnídalová, kajakář Ondřej Cvikl či kanoistka Eva Říhová.

Akce se v posledních letech trošku proměnila. Zatímco dříve Pádlojízdu jezdívalo hodně českých i zahraničních závodníků, v současné době se účastní i hodně lidí z venku a fanoušků vodního slalomu,“ popisuje český reprezentant Vít Přindiš, jeden z organizátorů Pádlojízdy. „Zájem byl letos opravdu enormní a přišlo více lidí než kdy jindy. Nakonec jsme museli některé zájemce odmítnout, což nás mrzí, ale už zkrátka pro všechny nebyly lodě.“

Jízdy z Troji na Kampu se nakonec zúčastnila necelá stovka vodních nadšenců. Do lodi usednul také starší ze synů olympionika Jiřího Prskavce. Malý Jiřík se vydal na Pádlojízdu společně se svou babičkou a dědečkem. „Jinak bych asi nejel,“ smál se reprezentační trenér Jiří Prskavec starší, mezi jehož svěřence patří kromě syna Jiřího také olympionička Kateřina Minařík Kudějová. „Účastnil jsem se jednoho z prvních ročníků Pádlojízdy před mistrovstvím světa, kdy to bylo trošku komornější,“ zavzpomínal Prskavec.

Během čekání ve zdymadlech na Štvanici opět zazněla oblíbená píseň o kozlovi s červeným trikem, účastníky tentokrát rozezpívala kanoistka Eva Říhová. Nedělní slunečné odpoledne pokračovalo i po vylodění na Kampě – vodáci se sešli v prostorách nedaleké mateřské školy, kde na ně čekalo občerstvení a opékání buřtů.

Pádlojízdou neoficiálně odstartoval Světový pohár ve vodním slalomu, který se v Troji odehraje od 11. do 13. června. Vzhledem k protiepidemickým opatřením se akce musí opět obejít bez přítomných fanoušků. Ti mohou sledovat přímé přenosy závodů prostřednictvím ČT sport, další informace najdou na sociálních sítích Czech Canoe.

Tagy: Světový pohár, vodní slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00