• 1
  • 2
  • 3

Tereza Kneblová je juniorskou mistryní Evropy, slalomáři přidali 2 stříbra a bronz

Vodní slalomáři a slalomářky v neděli na ME v Krakově znovu vylovili medaile. 2 stříbra, bronz, a dokonce jeden titul. Juniorskou mistryní Evropy se stala kanoistka Tereza Kneblová. Stříbro mezi závodnicemi do 23 let vybojovala kanoistka Gabriela Satková a mezi juniorskými kajakáři Martin Rudorfer. Bronz mezi juniorskými kajakáři přidal Jakub Krejčí. 

Kneblova foto„Jízda byla skoro bez chyby a moc jsem si to užila,“ hlásí z cíle novopečená juniorská mistryně Evropy Tereza Kneblová. „Snažila jsem se na startu nebýt nervózní, což se mi docela povedlo, a až na to jedno ‚načelení‘ (pozn. red. naražení čelem lodi do břehu), kdy jsem myslela, že jsem úplně v háji, jsem to vyřešila dobře a zbytek jízdy byl prakticky bez chyby. Opravdu jsem si to moc užila, děkuji všem,“ popisuje Kneblová, která zvítězila neskutečným časem – byla o 6,19 vteřin rychlejší než druhá Francouzka D. Delassus.

Video z finálové jízdy

Dalším dvěma českým juniorským závodnicím, které se také nominovaly do finále, se bohužel jízdy nevyvedly a skončily na 9. (Klára Kneblová) a 10. (Veronika Janů) místě. 

Satkova fotoGabriela Satková letos poprvé závodila v kategorii závodníků do 23 let a hned z toho bylo stříbro. „Já jsem úplně nadšená. Nechápu, že se mi to podařilo, protože jsem jela z té poslední pozice a ta je pro mě trošku náročná, co se týče nervů,“ popisuje Satková, aktuální seniorská mistryně Evropy z Prahy. „Chtěla jsem si jenom potvrdit, že ten titul v Praze nebyla náhoda, a to se mi povedlo, takže z toho mám hroznou radost,“ doplňuje česká kanoistka. 
Video z finálové jízdy

Favorizované Tereze Fišerové se finálová jízda tolik nevyvedla a skončila na 6. místě. „Mně to dneska od shora až dolů neklouzlo, a ještě jsem si tam dala 2 takové hloupé šťouchy. Jeden si myslím, že byl takový neviditelný a trošičku větrem, ale to je prostě sport a každý měl ty podmínky takové. Můžu říct, že jsem se tak od půlky dolů trápila, tak jsem ráda, že jsem to dojela a že se na to dalo aspoň trochu koukat,“ popisuje dnešní ne úplně povedenou jízdu aktuální seniorská vicemistryně Evropy.

Těsně před Fišerovou dnes dojela na 5. místě Martina Satková.

Juniorští kajakáři vybojovali stříbro i bronz 

Velmi úspěšní byli naši juniorští kajakáři. Titul jim sice „sebral“ Rus Smirnov, ale stříbro a bronz putují do České republiky. 

Rudorfer fotoZe stříbra jako první „velké“ medaile se radoval Martin Rudorfer. „Úžasné pocity, vůbec nevím, co na to říct. Bylo to moje první finále na velké akci a tu jízdu jsem si jenom užil,“ popisuje Rudorfer, který titul vicemistra Evropy získal i se 2 trestnými dotyky. „Byly tam 2 lehké doteky, ale je to ukázka toho, že se ve finále jede na milimetry. Jsem moc rád, že to stačilo,“ dodává mladý kajakář, který je letos 2. rokem mezi juniory. 

Krejci fotoBronz navíc přidal Jakub Krejčí. „Cíle byly výš, chtěl jsem jet hlavně hezkou jízdu ve finále a to nevyšlo,“ popisuje Krejčí, který po loňském titulu juniorského vice mistra světa, chtěl letos zabojovat o zlato na ME. „Čistá jízda by byla dobrá, ale byly tam 3 takové ‚blbé‘ šťouchy, dva takové malé, o kterých ani nevím, ale ten poslední na protivodě byl obrovský a už asi byl spíš z nervozity. Dojel jsem do cíle, bolelo to, tak jsem do toho dal asi všechno,“ popisuje trochu zklamaný Krejčí. 

Jediná mládežnická kategorie, která skončila bez medaile, jsou kajakáři do 23 let. O medaile chtěl zabojovat Tomáš Zima, který se bohužel nekvalifikoval do finále a skončil na 18. místě. Ve finále jsme měli 2 české lodě – Alexandra Maikranze a Jana Bártu. Ani jeden bohužel na medaili nedosáhl. Maikranz dojel 6., Bárta 10.

Naši juniorští závodníci a závodníci do 23 let tak na svém mistrovství Evropy v Krakově posbírali 2 tituly, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile. K tomu přidali 3 tituly, jedno stříbro a jeden bronz z týmových závodů hlídek. 

Odkazy: 

Tagy: press, slalom, junioři, U23, Mistrovství Evropy, vodní slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00