• 1
  • 2
  • 3

Světový pohár odstartuje v Praze už za dva týdny

V polovině května se v Troji rozdaly poslední místenky do letošní reprezentace a v Troji se také poprvé představí český seniorský tým v rámci prvního ze Světových pohárů ve vodním slalomu. Už za dva týdny se na vlnách Vltavy pojede o první body a vítězství v letošní sérii Světového poháru ve vodním slalomu. Na startu nebudou chybět naši olympionici v čele s bronzovým z Ria 2016 Jiřím Prskavcem.

Už jen dva týdny zůstávají do startu prvního z letošní série Světových poháru ve vodním slalomu, který bude hostit Praha-Troja (11.–13. června). Akce se bude konat za finanční podpory partnerů v čele s generálním partnerem –Skupina ČEZ a hlavním partnerem – Uniqa pojišťovna a řady dalších.

Na startu se představí všichni čeští olympionici, kteří se chystají do Tokia, a také nový reprezentační A tým. Velkým tahákem budou již tradičně soutěže kajakářů Jiřího Prskavce, Víta Přindiše a také stříbrného olympionika z Londýna 2012 Vavřince Hradilka. Zajímavý bude start sester singlkanoistek Martiny a Gabriely Satkové nebo velkého talentu českého kajaku Antonie Galuškové.

Jsme rádi, že i letos pociťujeme velký zájem ze strany závodníků, ale i ze strany fanoušků o Světový pohár v Praze. Věřím, že za normálních podmínek bychom měli opět plné tribuny diváků s neopakovatelnou atmosférou, což ale bohužel na základě udělené výjimky a Covid manuálu mezinárodní kanoistické federace, bohužel není možné. I přes současná omezení věřím, že se nám podaří připravit skvělé soutěžní podmínky a budeme svědky hodnotných sportovních výkonů v předolympijské atmosféře. Závody Světového poháru jsou stále pro spoustu závodníků v takové silné konkurenci takřka stejně cenné, jako souboje pod olympijskými kruhy,“ popisuje ředitel Organizačního výboru SP 2021 Jiří Rohan.

I letos se moderování přímo nad vodou zhostí z komentátorské věže oblíbená dvojice Daniel Stach a Miroslav Lenc, pro které je komentování v Troji jednou z nejcennějších zkušeností. „Největším zážitkem je pro mě, když se pod námi s Mírou třese komentátorská věž. Rád komentuji bos, takže cítím i tu vibrující podlahu a to je paráda. Krásně se s námi věž v Troji třásla třeba při MS 2013 i ME 2018,“ říká Daniel Stach.

Akce proběhne za finanční podpory Národní sportovní agentury a hlavního města Prahy za přísných hygienických opatření.

Medaile a hodnotné ceny se rozdají po finálovém klání v sobotu od 12:00 pro nejrychlejší kajakářky a kajakáře, v neděli vyjedou nejlepší singlkanoistky a singlkanoisté v 11:30 hodin. Vyvrcholením budou od 14:45 finálová klání v extrémním slalomu, nové olympijské disciplíně (2024 Paříž).

Tagy: press, Světový pohár, vodní slalom, reprezentace


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00