• 1
  • 2
  • 3

Stoprocentní český tým, singlířky do 23 let jsou na MS v semifinále

Světový šampionát juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu zná kompletní semifinálové složení. Čtvrteční odpolední program v Tacenu patřil kvalifikacím singlířek. S tratí si hladce poradily sestry Gabriela a Martina Satkovy i Eva Říhová. Do semifinále se probojovaly také všechny zbývající české lodě v juniorské kategorii. Zítřek nabídne první medailový souboj – o cenné kovy budou bojovat kajakářky a kajakáři do 23 let a juniorští singlíři a singlířky.

Mistrovství světa ve vodním slalomu dnes pokračovalo kvalifikacemi kanoistek do 23 let, na trati v Tacenu se představilo 33 závodnic. Čistou jízdu předvedla Gabriela Satková, která dojela na druhém místě. „Jízda byla povedená. Myslím, že jsem neudělala žádné větší chyby. Snažila jsem se neriskovat a jet tak, jak jsem si to naplánovala, aby to stačilo na postup. Mířila jsem na top desítku a určitě jsem nečekala druhé místo, takže jsem nadmíru spokojená,“ zhodnotila v cíli. Bezchybně si počínala také Eva Říhová, která dokončila kvalifikaci na pátém místě. Martina Satková obsadila 13. příčku.

Zbývající část čtvrtečního programu patřila kvalifikacím kajakářek, kajakářů a singlířek v kategorii juniorů. Český tým opět nezaváhal a do bojů o medaile nastoupí kompletní. Z prvních jízd postoupily kajakářky Klára Kneblová (5.), Amélie Červenková (18.) a Tereza Kneblová (20.), přičemž sestry Kneblovy si zajistily účast v semifinále také mezi singlířkami společně s Lucií Doležalovou – ta musela o postup zabojovat v druhé kvalifikační jízdě. V semifinále nechybí ani trio kajakářů Jakub Mrázek (5.), Martin Rudorfer (6.) a Matyáš Novák (7.).

Už zítra se v Tacenu pojede o medaile. Do bojů o tituly světových šampionů se vydají kajakáři a kajakářky do 23 let, odpoledne pak singlíři a singlířky v juniorské kategorii.

Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.

Tagy: press, Mistrovství světa, junioři, U23, vodní slalom, top, reprezentace


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00