• 1
  • 2
  • 3

Slalomáři si v Austrálii musí přitopit

Před MS zkoumá reprezentanty Australský institut sportu
P r a h a - Co dělají čeští vodní slalomáři v Austrálii? Topí si! V Penrithu, který na přelomu září a října hostí mistrovství světa, totiž noční teploty v uplynulých dnech klesly na 5 stupňů. "Večer si musíme přitopit. Většina postelí je však vybavena elektrickou dečkou, " pochvaluje si jeden z trenérů Jiří Rohan.

Celá výprava vodních slalomářů bydlí v bungalovech Nepean Shores Resorts, vzdáleného deset minut autem od areálu v Penrithu.

"Trénink na závodní trati je jednou denně a ještě je možné jít jednou ve společných hodinách pro všechny závodníky," dodal Rohan, ředitel příštího šampionátu - v Praze 2006.

Kromě jiných kromě jiného pozoruje organizační záležitosti. Jako třeba úhradu akreditačních poplatků za každého účastníka.

"Jeho výše je 220 australských dolarů za každého závodníka i člena doprovodu, což je vlastně poprvé, kdy se to platí poměrně vysoká částka," připomněl Rohan. Na MS ve Francii 2002 se platil poplatek ve výši 20,- EUR na osobu.

Před šampionátem zároveň probíhá mezi závodníky měření Australského institutu sportu. Měří se antropomotorické hodnoty, nárůst laktátu a rychlost jízdy lodi v závislosti na technice jízdy.

Na výzkum byli vybráni nejlepší závodníci ze všech států a ti v případě, že o to mají zájem, mohou měření absolvovat. "Z našeho týmu byli vybráni Jiras- Máder, Volf-Štěpánek, Pišvejc, Hilgertová, Sadilová, Pavelková, Ježek, Indruch," prozradil.

Měření se zúčastní pouze pětice českých slalomářů Marek Jiras - Tomáš Máder, Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek a Tomáš Indruch. Ostatní odmítli.


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00