• 1
  • 2
  • 3

Singlkanoista Michal Jáně překvapil soupeře. V Krakově bere bronz

MG 0480Michal Jáně překvapil soupeře. Sobotní finálovou účast na Světovém poháru ICF ve vodním slalomu (29. 6. – 1. 7.) v polském Krakově vybojoval z českých závodníků jako jediný a nakonec získal senzační třetí místo. V semifinále skončily všechny kajakářky.

Michal Jáně se podíval jako jediný český závodník do finále kategorie C1 mužů na Světovém poháru v polském Krakově. David Florence a Alexander Slafkovský obsadili dvě nejvyšší místa ve finále. Ale bronz pak už patřil českým barvám.

MG 0542 mBylo to super, jsem nadšený. Ještě jsem dokázal vylepšit svoji semifinálovou jízdu, která se mi povedla. Přišlo mi, že tam moc rezervy nebyly, a vylepšil jsem ji o hodně. Mám fakt radost, super jízda. Dost mě překvapilo, jak bylo finále našlapané. Ta trať byla hodně těžká, čekal jsem, že se spíš bude dost kazit a budou velké rozdíly. Ale kluci předvedli všichni neskutečné výkony a jsem zvědavý, co předvedou kajakáři. Vypadá to, že bude prvních šest míst třeba ve třech desetinách. Dnes je to pro mě trochu taková satisfakce, kdy jsem loni objel skoro všechny mezinárodní závody a moc se mi nedařilo a taky za letošní zkaženou nominaci. Takže jsem rád, že se mi povedlo dostat se do finále a vybojovat medaili a navázat tak na mého kolegu Tomáše Raka a jeho úspěch na mistrovství Evropy v Troji,“ řekl v cíli brzy 32letý Michal Jáně, který miluje kromě slalomu i skateboarding.

MG 0354Jáně začal s vodním slalomem v 11 letech a svůj velký mezinárodní úspěch získal už na Světovém poháru v Praze v roce 2010, kde se mu podařilo vyhrát.
Nejlépe, jako 18., ukončila svoje vystoupení v Krakově kajakářka Barbora Valíková. Sestry Antonie a Karolína Galuškovy si připsaly konečné 21 a 22. místo. Medaile si z Krakova odvezou Jessica Foxová z Austrálie, Lucie Baudu z Francie a Italka Stefanie Hornová.

V neděli (1. července) uvidíme v semifinále a finále kajakáře a singlkanoistky. Potom se Sbětový pohár přesouvá na německý Eiskanal v Augsburgu.

Tagy: press, slalom, Světový pohár

Skupina ČEZUniqaBIG SHOCK!Auto PodbabskáGalasportGRMHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePROČeská televizeRadiožurnál