• 1
  • 2
  • 3

Singlkanoista Chaloupka se stal mistrem světa ve vodním slalomu do 23 let

vyhlaseni 2Vodní slalomáři se opět blýskli skvělými výsledky. V sobotu 21. července vybojoval na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v Ivrei zlato singlkanoista Václav Chaloupka. Mezi kajakářkami juniorkami se do finále dostala Antonie Galušková i Kateřina Beková.

V sobotním finále singlkanoistů do 23 let mělo Česko sice jenom jedno zastoupení, ale Václav Chaloupka vybojoval tu nejcennější medaili přesně deset let poté, chaloupkaco s vodním slalomem začal. Kvalifikoval se jako druhý nejlepší, v semifinále mu patřila sedmá pozice. Rodák z Olomouce, který se loni přestěhoval kvůli sportu a studiu do Prahy, má už za sebou úspěchy z juniorských kategorií a na loňském šampionátu v Bratislavě vybojoval stříbro.

„Věděl jsem, že tam šance na titul je, ale že bych na vítězství nějak intenzivně myslel, tak to ne. Spousta favoritů ve finále chybělo, ale nebylo to tak, že bych si jel pro vítězství. Na startu ze mě nervozita oproti semifinále výrazně spadla. Užil jsem si to a to, že to dopadlo takto, to je jen krásný bonus. Ta jízda byla víceméně perfektní. Ve vodním slalomu je takřka nereálné dosáhnout ideál. Trochu jsem možná podjel protivodu na bráně číslo osm, ale zbytek vyšel. Titul mistra světa je úžasný a je to velká odměna za to, co jsem tomu sportu dával nejen poslední rok, ale celý život. Je to splněný sen.

vitez„Před dvěma týdny jsem přešel na jiný typ lodi, než na ten, na kterém jsem jezdil doteď. Spousta lidí to považovala za dost riskantní. Ale my jsme byli s trenérem stoprocentně přesvědčení, že to je dobrý tah. Všechno bylo super až do chvíle, kdy se mi ji asi před týdnem podařilo dost blbě zlomit. Dost mě to vzalo. Myslel jsem, že už nebude ve stavu závodit, ale přes noc mi ji pomohl opravit trenér Jířa Prskavec,“ popsal Chaloupka.

Mezi juniory singlkanoisty zajel nejlépe z Čechů pátý Petr Novotný, kdy vyhrál Španěl Trave.
Kajakářky juniorky nakonec odjely bez medaile, kdy bramborová pozice zůstala pro Kateřinu Bekovou a osmé místo pro Antonii Galuškovou. Vítězství putuje do Slovinska díky Hočevarové.

V kategorii kajakářek do 23 let jsme neměli ve finále zastoupení a vítězství patří Francouzce Prigentové.
Výsledky online: https://siwidata.com/canoelive/#/live/config/current
Live stream: https://www.canoeicf.com/

Foto: Alena Ceplová

Tagy: press, slalom, Mistrovství světa, junioři, U23


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00