• 1

Přindiš porazil Hradilka i Prskavce

hlava cp-webSvoje místo již mají kajakáři Vavřinec Hradilek a vicemistr světa Jiří Prskavec jisté, ale Českého poháru se účastnili s plnými silami. Hradilek skončil v sobotním závodu v Praze – Troji na druhé pozici, Prskavec až pátý. Velice dobrou formu totiž předvedl Vít Přindiš, který si zasloužil vítězství excelentní čistou a rychlou druhou jízdou a určitě by chtěl opět získat reprezentační místo. Loni mu ale účast na domácím mistrovství světa ušla kvůli tomu, že se neprobojoval do finále na světovém poháru, což bylo podmínkou účasti.

„Letos jsou podmínky stejné, ale budu se snažit, aby to pro mě dopadlo lépe,“ řekl 25letý závodník USK Praha. „První jízda dnes byla dobrá, ale na startu druhé jsem slyšel, jak Honza Vondra zajel nejlepší čas, tak jsem se snažil zajet nejlépe, jak jsem uměl a povedlo se“, okomentoval dnešní vítěznou jízdu Přindiš, který se necítil fyzicky na 100 procent. „Jsem od včerejška trochu nachlazený a trochu foukal vítr, ale byl to skvělý závod s podporou mnoha fanoušků v Troji.“

Mezi ženami kajakářkami se zaskvěla 24letá talentovaná Veronika Vojtová, členka vítězné hlídky z loňského mistrovství světa, která za sebou nechala i Štěpánku Hilgertovou a třetí Kateřinu Kudějovou. Hilgertová stále dokazuje, že se může rovnat s českou špičkou a bojuje o další rok v reprezentaci.

Mezi nestárnoucí reprezentanty se taky může zařadit i kanoista Stanislav Ježek, který si na umělé slalomové dráze v Troji dnes odnesl stříbro jen o osm setin za Janem Maškem. Za nimi je zatím Vítězslav Gebas.

Svou pozici mezi kanoistkami má nesporně bývalá mistryně světa Kateřina Hošková, suverénně o tři sekundy před Monikou Jančovou a třetí Martinou Satkovou.

Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm, bronzový z loňských ME, si v sobotním nominačním závodu vysloužili první místo čistou jízdou s obrovským náskokem takřka 7 setin před druhým párem Jakubem Vrzáněm a Tomášem Koplíkem.

Nominace pokračuje druhým ze čtyř závodů zítra (11.5) v Praze – Troji a pak posledními dva závody na Trnávce (17-18.5).

Výsledky můžete sledovat živě na stránkách kanoe.cz, sekce živé výsledky, včetně přímého přenosu.

Kontakt pro média:

Zuzana Trojáková
Facebook: https://www.facebook.com/cskdv

Online výsledky: http://www.canoeliveresults.com/event/2014/prague-czech-cup.php

Live TV: http://www.kanoe.cz/odkazy/live-tv

 

prindis vit

 


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00