• 1
  • 2
  • 3

Nominace na MS jun. ve slalomu - Veltrusy 2005

O víkendu se rozjede sezóna slalomářů na divoké vodě. Na umělé slalomové dráze ve Veltrusech se uskuteční první dva Národní kontrolní závody (NKZ).

Z nich na konci roku nejlepší v jednotlivých kategoriích postupují do nejvyšší domácí soutěže, tedy Českých pohárů. Na vltavském slalomovém kanále se také rozdělí první nominační body v boji o Mistrovství Evropy juniorů. To se v srpnu koná v polském Krakově. Pro seniory se jedná o vítanou příležitost změřit síly před prvními českými poháry. Ty začnou  už příští týden pod Labskou přehradou ve Špindlerově Mlýně.
           
            „My jsme se rozhodli závody ve Veltrusech vynechat a do závodění vletíme až ve Špindlu. Naši posádku bude o víkendu reprezentovat  parťák - Ondra Štěpánek. Ten  se pojede  alespoň podívat ze břehu. Přijet a závodit by však měli Hilgertovi. Určitě tak bude na co koukat. Před letošní sezónou došlo ke změně pravidel a může se startovat na podstatně kratších lodích, tak uvidíme jestli se díky tomu výsledky trochu promíchají“. Řekl k nadcházejícím závodům ve Veltrusech loňský Kanoista roku, debl kanoista Jaroslav Volf.
 
            Junioři v roce 2004 získali jeden titul mistrů světa (hlídka singl kanoistů), 3 tituly mistrů Evropy a dalších 7 medailí na těchto šampionátech.  Většina úspěšných juniorů již přešla mezi seniory a tak šéf trenér Jiří Kratochvíl bude muset hledat nové tváře, které by dokázaly navázat na předešlé výsledky. Nominace se uzavře v červnu a počítají se do něj dva víkendové závody ve Veltrusech, jeden závod příští týden ve Špindlerově Mlýně a další dva NKZ v Roudnici nad Labem. Z těchto pěti závodů se sečtou tři nejlepší a vznikne žebříček, z nějž nejlepší tři lodě v kategorii budou mít šanci reprezentovat při ME v Polsku
 

Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00