• 1
  • 2
  • 3

Národní nominace slalomářů startuje ve Veltrusech, vrcholí v Troji

České slalomáře čekají po dlouhé pauze 2 závodní víkendy. Na umělých slalomových drahách ve Veltrusech (25.–26. 7.) a v Troji (1.–2. 8.) se rozhodne o složení národní reprezentace 2020 a zároveň se bude bojovat o další body do olympijské nominace v rámci 1.–4. Českého poháru Skupiny ČEZ.

Sice s 3měsíčním zpožděním, ale slalomářské nominační závody konečně startují. Nejzajímavější boj bude letos pravděpodobně mezi kajakáři. Na tři reprezentační místa a jediné olympijské se totiž tlačí mistři světa Jiří Prskavec, Ondřej Tunka, Vavřinec Hradilek a úřadující mistr Evropy Vít Přindiš.  

thumb Prindis CP 300 200„Boj o tým je vždycky náročný a letos je to i o olympiádu. Nevidím v tom velký rozdíl a snažil jsem se připravit na závod tak, abych podal co nejlepší výkon. Mám natrénováno a jsem zdravý, což je teď asi nejdůležitější,“ říká úřadující mistr Evropy a třetí muž celkového hodnocení světového poháru Přindiš. 

Natrénováno má i dvojnásobný mistr světa Prskavec: „V podstatě jsem udělal velice podobnou přípravu jako před loňským MS. Byly tam drobné úpravy, protože bylo více času na trénink, ale ten poslední měsíc a půl byl opravdu standartní. Cítím se výborně a doufám, že se to na závodech projeví,“ sděluje Prskavec, který – pokud se mu zadaří – má jako jediný z kajakářů možnost zajistit si olympijské místo už 2. srpna v Troji. 

Do loňské reprezentace se po 2leté pauze probojoval i stříbrný olympionik z Londýna Hradilek a chtěl by se tam podívat i letos: „Jezdí se mi dobře a cítím, že pokud nebudu dělat zbytečné chyby, bude to dobré,“ shrnuje svou formu.

thumb fiserova 300 200Napínavé souboje očekáváme i v kategorii kanoistek, které budou mít v Tokiu svou olympijskou premiéru. „Dřela jsem na boj o olympiádu 11 let a cítím se skvěle. Člověk si musí věřit, protože kdyby si nevěřil, už to balí předem. Takže si věřím a doufám v to nejlepší,“ vzkazuje největší favoritka mezi kanoistkami Tereza Fišerová, vicemistryně světa 2017.

Jestli 3měsíční odklad závodníkům prospěl, či nikoli, se budeme moci přesvědčit za 2 týdny v Troji. Úřadující mistryně Evropy Amálie Hilgertová má ale jasno: „Myslím si, že jsem rozhodně připravenější, než jsem byla na jaře, takže celá tahle ‚koronová‘ posunovací záležitost pro mě byla výhoda. Těším se, až se do toho pustíme,“ uzavírá česká kajakářka.

Odkazy: 

Tagy: press, Český pohár, nominace, vodní slalom, top, Skupina ČEZ


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00