• 1

Na závěr sezóny 2006 se rozdělí seniorské tituly ve slalomu i sjezdu

O víkendu znovu po roce ožijí peřeje pod lipenskou přehradou. Na programu je jak mistrovství ČR ve slalomu, tak i republika v dlouhém sjezdu. Po dlouhé, a pro českou kanoistiku tolik úspěšné sezóně, je to pro diváky poslední možnost v letošním roce spatřit téměř celou českou špičku divoké vody na vlastní oči.

Z těch nejlepších bude chybět Michala Mrůzková, která po úspěšném vystoupení na MS v rychlostní kanoistice, kde získala 2 medaile, onemocněla a doléčuje angínu. Na start se nepostaví ani slalomářská dvojice Marek Jiras, Tomáš Máder. Úspěšným deblkanoistům zkřížilo plány mistrovství Evropy v dračích lodích, které hostí v tomto týdnu Praha a na němž Jiras, přezdívaný Šnek, startuje.
 
            Naopak na Vltavě pod Lipnem se představí dvojnásobní mistři světa ze srpnového šampionátu v Praze Troji, deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. Bojovat o domácí titul bude i bronzový světový medailista singlkanoista Stanislav Ježek. Ve sjezdu by kromě nemocné Mrůzkové neměl chybět nikdo z úspěšných reprezentantů. Do peřejí mezi Lipnem a Loučovicemi tak vyjede třeba letošní mistr světa na kajaku Kamil Mrůzek nebo vítězka světového poháru pro rok 2006 Kateřina Vacíková.
 
            Jelikož voda pod Lipnem patří ke klenotům středoevropské divoké vody a díky elektrárně se zde pouští voda vždy jen jednou v roce, je program pořádně nahuštěný. První ostrý trénink proběhne už v pátek 1. 9. mezi 15. a 18. hodinou. Samotné závody však startují až v sobotu ráno 7. českým pohárem ve slalomu, po něm následuje mistrovství republiky družstev. To však pro sobotu není vše. Po odjetí slalomového závodu pokračujeme mistrovstvím republiky v klasickém sjezdu. Start dlouhého sjezdu je totožný se slalomem a to znamená startovní molo zhruba 200 metrů pod nádrží Lipno I. Cílem pro sjezdaře pak je nejobtížnější tzv. Loučovická peřej zhruba 4km pod startem. V neděli proběhnou oba závody, jak slalom tak i sjezd, souběžně. Zatímco se slalomáři poperou o individuální medaile na „své“ slalomové trati v areálu pod nádrží Lipno, sjezdaři se přesunou o několik set metrů níže, aby změřili síly ve dvoukolovém sprintu v peřeji „Železňák“.
 
Rozpis sobotních závodů pod Lipnem
            Rozpis MČR v dlouhém sjezdu
Rozpis nedělních závodů pod Lipnem
            Rozpis MČR ve slalomu
            Rozpis 8. ČP ve sjezdu
 
David Knebel Inspiration spol. s r.o., styk s médii
 
P. S. V případě jakýchkoliv Vašich dotazů mě neváhejte kontaktovat.
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; Tel: +420774080172

Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00