• 1
  • 2
  • 3

Na Trnávce vyvrcholí Český pohár ve vodním slalomu

KudejovaPoslední dva závody Českého poháru, kterými vyvrcholí letošní sezóna vodních slalomářů, odstratují již tento víkend. Na Trnávce se o celková vítězství utkají  v sobotu a neděli nejlepší čeští závodníci.

Loni na závodníky Českého poháru ve vodním slalomu čekala před mistrovstvím světa v Londýně trať přírodního kanálu pod Lipnem, kde se konalo letos 5. a 6. kolo Českého poháru. Největší hvězdou byl před rokem na startu kanoista Stanislav Ježek. Dvojnásobný účastník olympijských her tehdy nenašel v kategorii C1 přemožitele.

Na oblíbené trati na Trnávce při obci Želiv se představí olympionici, reprezentanti i medailisté z letošních mládežnických šampionátů. Na startu by neměla chybět kajakářka Kateřina Kudějová, ani čtvrtý z Ria, singlkanoista Vítězslav Gebas, kteří bojují o celková vítězství. Diváci uvidí i kajakáře a youtubera Víta Přindiše v souboji s vítězem z Lipna Ondřejem Tunkou, nebo stříbrného medailistu z MS i ME do 23 let v C1 Lukáše Rohana. Ani všestranná slalomářka a sjezdařka Martina Satková si závody nenechá ujít společně se singlířkou Kateřinou Hoškovou.

Na start se speciálně těšila kajakářská legenda Štěpánka Hilgertová. „Výkon v Troji mě mrzel dvojnásobně. Zajet takový špatný výkon na domácí trati před domácím publikem... Určitě přijde nějaké bilancování. Byla to asi jedna z nejslabších sezón. Po nominaci jsem se ale měla problém 100% zkoncentrovat a ztratila jsem schopnost ten výkon v závodu prodat. Zkusím to rozebrat a podle toho se pak rozhodneme, co v další sezóně. Asi by se mi loučilo zle s takovým výsledkem, ale podstatné je, aby se mi prostě dobře jezdilo. Čekají mě poslední závody letos - Český pohár na Trnávce, kde to bude taková symbolická rozlučka se sezonou,“ řekla dvojnásobná olympijská vítězka po závodech Světového poháru v Troji.

Předběžné celkové pořadí najdete zde:
http://www.slalom-world.com/index.php?act=04&idz=1&rok=2016

Program sobota a neděle:
07:45 Porada vedoucích a rozhodčích v prostoru ubytovny
08:30 Ukázková jízda
09:15 Start kvalifikace – interval 50 sec., 3 intervaly mezi kategoriemi
Start finále A 45 minut po skončení kvalifikačních jízd a následně start finále B.
Interval finále A a finále B 50 sec.
Vyhláčení vítězů po skončení závodu.

Informace: http://rvp.results.cz/detail_akce.php?id=1046

Foto: Jan Luxík

Tagy: press, Český pohár, slalom, Skupina ČEZ


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00