• 1
  • 2
  • 3

Mladý kajakář Tomáš Zima získal stříbro na Světovém poháru ve Francii

20letý kajakář Tomáš Zima skončil druhý na světovém poháru ve vodním slalomu ve francouzském Pau. Zlato mezi kajakáři bral Švýcar Martin Dougoud. Vít Přindiš, který vyhrál semifinálovou jízdu, skončil po 2 trestných dotycích na děleném 5. místě – s Vavřincem Hradilkem. Nejrychlejší kajakářkou byla ještě juniorská závodnice Kateřina Beková, dojela 6. 

Zima Pau FR„S výkonem jsem nad míru spokojený, vůbec jsem nečekal, že by to mohlo stačit až takhle vysoko. Zároveň jsem ale předváděl od kvalifikace slušné jízdy a stačilo to na 2. místo, jsem naprosto spokojený,“ popisuje Tomáš Zima, vice mistr Evropy do 23 let 2019, který svou perfektní jízdou vybojoval stříbrnou medaili mezi dospělými. Ke zlatu mu chyběl kousek, na vítěze Martina Dougouda ze Švýcarska ztratil 0,74 vteřin. 

Vyhlaseni„Organizátoři tady připravili super závod i za těchto podmínek, samozřejmě nezúčastnili se nejlepší závodníci všichni, ale i tak byla to super akce. Tohle je taková hezká tečka na závěr sezóny a motivace do té příští,“ dodává Zima. Za Zimou na 3. místě skončil Thomas Bersinger z Argentiny. 

Ve finále kajakářů o medaile bojovali i Vít Přindiš a Vavřinec Hradilek – oba skončili s totožným časem po 2 trestných dotycích na trati na děleném 5. místě.

Prindis pau„Doteky přišly až po 1. chybě, která přišla na brance č. 3, kde mi nevyšla voda. Trošku jsem tam zapadl do válce, ten mě podržel, nehodil mě tam, kam jsem chtěl. Začal jsem to trošku víc tlačit a vzhledem k tomu, že nejsem úplně extra ve formě – začal jsem trénovat před 14 dny – tak se ty chyby začaly kupit a šťouchy přišly v hloupé momenty,“ komentuje svůj dnešní výkon Přindiš, který právě na této trati vyhrál titul mistra Evropy (2019) a vice mistra světa (2017).

BekovaNejlepší výsledek z českých kajakářek zajistila mladá Kateřina Beková, která skončila i se 2 trestnými dotyky 6. „Je to obrovský výsledek. Nejela jsem tady s žádným očekáváním, spíš s tím, že budu ráda za finále a padlo 6. místo, což je pro mě hodně skvělé,“ popisuje Beková, které však na vítězku domácí Marie-Zelia Lafont jí však chybělo 14,62 vteřin.

Bekovavlevo Nesnidalovavpravo„Mám velkou radost. Je to už dlouho, co jsem měla mezinárodní úspěch,“ raduje se domácí závodnice Lafont. „Teď plánuju menší pauzu, a pak nastoupím do plného tréninku na další sezónu. Je to speciální sezóna a uvidíme, co bude příští rok. Uvidíme,“ dodává francouzská kajakářka. 

Do finále kajakářek se propádlovala také Veronika Vojtová, ta však na trati nasbírala několik chyb včetně 2vteřinové penalizace, což ji stačilo „až“ na 8. místo. 

Světový pohár pokračuje zítra semifinálovými a finálovými jízdami kanoistek a kajakářů. Ještě dnes v podvečer se uskuteční závod Extreme Slalomu. 

 

Odkazy: 

Tagy: press, slalom, Světový pohár, vodní slalom, top


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00