• 1
  • 2
  • 3

Mladý kajakář Jakub Krejčí skončil 6. na světovém poháru ve vodním slalomu

Kajakář Jakub Krejčí bral skvělé 6. místo na světovém poháru ve vodním slalomu v Tacenu (SLO). Jako jediný z českých závodníků a závodnic se dnes probojoval do finálových bojů o medaile. Mezi kajakáři zvítězil Isak Ohrstrom ze Švédska, favorit Peter Kauzer skončil 2. Ženám dnes kralovala Romane Prigent z Francie.  

Krejci Tacen„Jsem nadmíru spokojený, pro mě už je úspěch, že jsem se do toho finále dostal,“ popisuje Jakub Krejčí. „Ve finálové jízdě byly nějaké chybičky, ve středu tratě se hodně mění voda a úplně mi to tam neklouzlo, tam jsem asi nechal lepší výsledek. Ale sjel jsem to čistě a s tím jsem spokojený,“ dodává Krejčí, který na vítěze Isaka Ohrstroma ze Švédska dnes ztratil 2,57 vteřin. 

Druhý mezi kajakáři dojel domácí favorit Peter Kauzer (+0,50), třetí Pedro Goncalves z Brazílie (+0,93), kterého v Tacenu trénoval stříbrný olympionik z Londýna Vavřinec Hradilek. 

Nejmladší závodník české výpravy Martin Rudorfer skončil na svém 1. světovém poháru 26. „S jízdou můžu být docela spokojený, byla tam jedna taková chybka, která mě mrzí, ale na to, že to byla premiéra, tak myslím, že dobré a můžu být spokojený,“ vypráví Rudorfer, kterému na to, aby se dostal do dnešního finále, chybělo 5,95 vteřin. Třetí český startující kajakář Tomáš Zima skončil 21.  

Ani jedné české kajakářce se bohužel nepodařilo dostat do finále. Těsně za jeho branami skončila Kateřina Dušková. „Je to obrovská zkušenost, za kterou jsem moc ráda. Měla jsem sice 1 dotyk, který mě mrzí, protože jinak by to dopadlo možná ještě trošku líp, ale jinak jsem spokojená s výsledkem,“ popisuje Dušková, která dojela 12. 

Hned za Duškovou na 13. místě dojela další česká kajakářka Veronika Vojtová. „Já bych svou jízdu radši moc nekomentovala, protože jsem se zabodla na břeh hned v první protivodě, kde jsem hned udělala dobrou ztrátu, na druhou stranu pak jsem se zkoncentrovala a jela až do poslední protivody suprově. Takže si z toho musím vzít trošku pozitiva – hlavně můžeme být rádi, že můžeme závodit,“ říká Vojtová, která se nyní bude rozhodovat, jestli vystartuje ještě za dva týdny na světovém poháru v Pau, nebo si už dá zasloužené volno. 

Gabriele Satkové dnes na kajaku jízda nesedla a se 2 trestnými dotyky skončila 17. Mezi ženami vyhrála Romane Prigent (FRA), druhá skončila Camille Prigent (FRA) a třetí mladá Evy Leibfarth (USA), které se v Tacenu povedlo získat medaili už po druhé. 

Světový pohár probíhá za přísných hygienických podmínek a opatření, které jsou v tuto dobu nutná. Při vstupu na závodiště i na start se závodníkům měří teplota, všude jsou povinné roušky. 

Odkazy: 

Tagy: press, slalom, Světový pohár, vodní slalom


Partneři vodního slalomu

Skupina ČEZUniqaAutoTreidGalasportHikoAirMarinePLANTinspektaAlpinePRO

 

Příprava Juniorské reprezentace probíhá za Podpory

NadaceCEZ

 

Fyzioterapii ReprezentaČníhO družstVA "A" zajišťuje

Monada - klinika komplexni rehabilitace

 

Facebook ICF

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00